Facebook Pixel

НБУ скасовує валютні обмеження щодо бізнесу

Автор
Тепер бізнес може купувати до 100 тис. євро на день. Фото: Pixabay

Тепер бізнес може купувати до 100 тис. євро на день. Фото: Pixabay

Нацбанк у межах поступового скасування вимоги щодо юридичних і фізичних осіб — підприємців про придбання валюти тільки під зобов'язання дозволив бізнесу з 20 липня купувати іноземну валюту в межах 100 тис. євро в еквіваленті на день без наявності підстав, зобов'язань і підтверджувальних документів для банку. Відповідну постанову №80 Нацбанк ухвалив 13 липня.

Заступник голови НБУ Юрій Гелетій зазначив, що поступове скасування вимог дасть змогу оцінити вплив таких кроків на загальний стан ринку.

У Нацбанку вирішили, що поточне послаблення щодо бізнесу суттєво не вплине на стан ринку загалом, зате розширить можливості бізнесу з управління ризиками та ліквідністю. Однак подальші послаблення будуть робити, аналізуючи ситуацію на внутрішніх і зовнішніх ринках, стан фінансової стабільності, а також за умови сприятливої ситуації на валютному ринку.

Telegram Logo

Контекст. В Україні у 2021 році передбачалася зміна правил валютного ринку в бік лібералізації. Це завершальні кроки НБУ в процесі переходу до концепції вільного руху капіталу.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини