Facebook Pixel

Новий податок на воду: кому і за що доведеться заплатити

Автор
В Україні у найближчому майбутньому великі проблеми з водою. Фото: Pixabay

В Україні у найближчому майбутньому великі проблеми з водою. Фото: Pixabay

Кабмін підготував українцям неприємний сюрприз — незабаром у країні підвищать платіжки за воду. Цифри виростуть за рахунок включення в них нового податку на викиди в каналізацію, який з'явиться в рамках ресурсного законопроєкту5600.

Таким чином уряд вирішив змусити комунальників зі старими системами каналізації більше платити в бюджет. Кабмін пояснив це тим, що чим брудніше викиди, тим більше грошей доведеться віддати водоканалу.

Однак самі водоканали з підвищеним податковим навантаженням не впораються. Тому новий податок, ймовірно, закладуть у платіжки за воду. Це означає, що за старі очисні системи комунальників розплачуватимуться споживачі.

Telegram Logo

Контекст. Проблема з водопостачанням в Україні поступово вимальовується в повний зріст. Усі нечистоти з каналізації потрапляють в річки, через це чисті водойми перетворюються в болота. Дніпро на межі катастрофи, водночас воду з нього п'ють вісім із десяти українців. У багатьох містах вода з-під крана вже давно не питна, а умовно придатна лише для миття рук. Аналогічно не рекомендується купатися в українських річках.

Тому в ресурсному законопроєкті №5600 виростуть усі екологічні податки. Водночас багато з них збільшаться втричі. У червні цей документ зареєстрували у Верховній Раді.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини