Facebook Pixel

Підвищення податків в Україні: Рада розгляне новий законопроєкт. Бізнес проти

Автор

Профільний комітет Верховної Ради розглянув і підтримав так званий «ресурсний» законопроєкт № 5600, який підвищує ряд податків для українців. Комітет 18 голосами «за» порекомендував документ до розгляду Верховною Радою, повідомив глава комітету, нардеп Данило Гетманцев.

Також депутати підтримали розгляд документа за прискореною процедурою. Видання відзначило, що це знижує можливості детального вивчення законопроєкту і збільшує його критичний вплив на економіку.

Що передбачили в законопроєкті №5600

Документ пропонує підвищити податки та збори практично для всіх галузей української економіки. Депутати запропонували:

  • підвищити акцизи на алкогольні напої та тютюнові вироби;
  • зменшити розмір неоподатковуваного ПДФО земельної ділянки для ведення особистого господарства з 2 до 0,5 га;
  • підвищити податки для операторів мобільного зв'язку;
  • підвищити практично всі екологічні податки. Деякі виростуть втричі.

Реакція бізнесу

Попри підтримку депутатів, бізнес від документа не в захваті. Так, Європейська бізнес-асоціація (ЄБА) опублікувала звернення, в якому закликала Раду відхилити «ресурсний законопроєкт» через його небезпеки для стабільності податкової системи в Україні та негативного впливу на інвестиційну привабливість країни.

«Створюється враження, що цим законопроєктом є прагнення не стимулювати розвиток економіки та бізнесу, а просто за будь-яку ціну перекрити дірку в бюджеті шляхом підвищення ставок податків і зборів. Очевидно, таке рішення обдуманим і стратегічним навряд чи можна назвати», — заявила виконавча директорка ЄБА Анна Дерев'янко.

Схожу думку висловила й Американська торгова палата в Україні (AmCham). У своєму пресрелізі палата піддала документ різкій критиці та оцінила більшу частину його положень, як абсолютно неприйнятну для бізнес-середовища. Палата розкритикувала підвищення податкового навантаження, зміни в нарахуванні ПДВ та адмініструванні податків.

Контекст. Кабмін 2 червня зареєстрував у Верховній Раді так званий ресурсний законопроєкт №5600. У ньому запропонували різко підвищити ряд акцизів і податків. Насамперед зростання торкнеться екологічного податку та акцизів на алкоголь, а це, своєю чергою, прямо або побічно позначиться на українських платниках податків.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉