Facebook Pixel

«У коня повинен бути корм»: Гетманцев розповів, кому знизять податки, а кому — підвищать

Глава комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев вважає, що в Україні необхідно підтримувати податковими пільгами розвиток тих галузей економіки, які дають країні високу додану вартість.

Як він розповів в інтерв'ю The Page, йдеться про сільськогосподарську переробку, суднобудування і авіабудування (за словами чиновника, Україна повинна стати регіональним лідером з авіабудування), металургії, а також ІТ-галузі.

Гетманцев розповів, що сільськогосподарське виробництво (а саме сировини) вимагає додаткового оподаткування, оскільки співвідношення доходу і прибутку сільськогосподарських товаровиробників істотно менше, ніж у промисловості. Що стосується ІТ-галузі, то, за його словами, комітет уже розглянув законопроєкт «Київ-Сіті», який надає спеціальний податковий режим для ІТ-підприємств.

«Чи необхідно знижувати податкове навантаження? Я переконаний, що так, ми можемо це робити і повинні це робити. Однак ми повинні це робити таким чином, щоб у коня був корм. З одного боку, ми повинні давати можливість галузям і певним зонам розвиватися і давати їм податкові пільги, а з іншого боку, ми повинні прибирати ті прогалини і податкові діри, які існують в податковому регулюванні».

Данило Гетманцев

Данило Гетманцев

голова комітету Верховної Ради з питань податкової, митної та фінансової політики

Гетманцев також додав, що податкове навантаження в Україні, якщо порівняти з іншими країнами OECD — середнє. Співвідношення всіх податків до державного бюджету становить 34%, що є близьким до Чехії, Словаччини, Угорщини, Естонії.

Контекст. Раніше The Page писало, що Податкова служба має намір прирівняти податок на пасивний дохід фізосіб до звичайного податку на дохід. Зокрема, хочуть підвищити оподаткування інструментів фінансового сектора і пасивних доходів фізичних осіб.

Подякувати 🎉