Facebook Pixel

Як змінюються підходи до створення житла

Андрій Рижиков
СEO і керуючий партнер девелоперської компанії DC Evolution

За останні десятиліття в світі дуже сильно змінилася архітектура. Україна не відстає від цього тренду. І хоч багато ідей залишаються на папері, ті, у кого сміливість бере гору, хто не боїться йти на ризик, реалізують круті проекти, які отримують світове визнання.

Вже класичний жарт української архітектури: потихеньку, але ми все ж переходимо від дискомфорт-класу до комфорт-класу. Сам споживач став більш вимогливим у своєму виборі: йому вже мало просторої красивої квартири з ергономічним плануванням. Атрактивний фасад, представницьке лобі, швидкий і безшумний ліфт, упорядкована територія і розвинена інфраструктура – всі ці атрибути бізнес-класу покупець тепер хоче бачити і в об'єктах комфорт-класу. Тому багато девелоперів вкладають серйозні кошти, капіталізуючи цінність життя в своїх проектах.

Відходить у минуле ера фейків і штучності – люди повертаються до натуральних продуктів: в моді камінь, скло, метал. Людині хочеться бути ближчою до природи, тому компоненти «еко-життя» — вже не просто маркетингова фішка, а musthave. Ніхто не хоче жити в пластику, серед шкідливих для здоров'я оздоблювальних матеріалів. У відповідь на такий запит з'являються все більш інноваційні, функціональні і технологічні продукти. На перший план виходить енергозбереження – все менше охочих платити за дорогий ресурс, опалюючи при цьому і так перегріту атмосферу.

Будинки і квартири стають по-справжньому розумними. У гонку за діджіталізацію життєвого простору включилися девелопери. Ера «Інтернету речей» тільки настає, але вже сьогодні можна купити квартири, одразу обладнані системами розумного будинку, цифровими консьєрж-сервісами і мати все необхідне в окремому додатку в телефоні. А китайські гіганти і українські стартапи випускають високотехнологічні гаджети для комфортного і безпечного життя. Та й самі будинки тепер перетворилися з набору бетону, цегли і розрізнених інженерних систем в єдине ціле, яке «розуміє», що відбувається всередині і зовні. Це дозволяє дуже сильно економити ресурси і забезпечувати високий рівень безпеки мешканців.

І звичайно ж важливий тренд «живи, де працюєш, працюй, де живеш». Кількість багатофункціональних комплексів стрімко зростає. Необхідність і корисність цієї тенденції заслуговує окремої статті. Але якщо коротко, то грамотно спроектований БФК сильно спрощує життя і звільняє мешканцям час для дійсно важливих справ.

Резюмуючи, хочу зазначити, що ми тільки на початку дійсно цікавих і масштабних змін у світі. І звичайно ж ці нововведення торкнуться життєвого простору людини. Тому, беручи до уваги швидкість появи нових технологій, архітекторам і девелоперам потрібно переставати орієнтуватися на попередній досвід, а більше прагнути випередити бажання споживача, які формуються цифровим світом.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]