Facebook Pixel

Скасування указів Трампа та новий рекорд біткоїна — підсумки тижня

Сергій Родлер
Аналітик TeleTrade

На фондових ринках панує оптимізм: S&P 500 встановив новий ціновий рекорд, водночас технологічний індекс NASDAQ також перебуває на максимальних за весь час значеннях.

Крім відмінних звітів американських компаній, які всупереч пандемії змогли продемонструвати зростання фінансових показників, на котирування вплинула інавгурація Джо Байдена. Учасники ринку прихильно сприйняли цю подію, адже чекають від нового президента США чергових фіскальних стимулів і інших заходів із підтримання економіки.

Одразу після вступу на посаду Байден скасував низку указів свого попередника: США повернуться до Паризької угоди про зміну клімату, а нафтові компанії втратять послаблення.

Президент скасував будівництво нафтопроводу TC Energy Keystone XL, який призначався для постачання сировини з Канади, а також увів мораторій на розроблення родовищ на Алясці.

Ці дії спричинили моментальну негативну реакцію не тільки з боку представників енергетичного сектору, але й губернатора Аляски — штату, чия економіка дуже сильно залежить від нафтової галузі.

Крім того, експерти зазначають, що так США можуть розлютити головного союзника країни — Канаду, де тривалий час домагалися будівництва трубопроводу.

Пандемія й далі негативно впливає на найбільшу економіку світу. Кількість первинних заявок із безробіття в США минулого тижня знизилася, але все ще тримається на вкрай високому рівні — 900 тис. Кількість вторинних заявок скоротилася до 5,054 млн (5,181 млн місяцем раніше).

Голова Європейського центрального банку Крістін Лагард заявила, що пандемія продовжувала негативно впливати на економіку єврозони наприкінці 2020 року й, імовірно, чинитиме тиск на неї також на початку 2021 року.

Вакцинація збільшує шанси на швидке скасування карантинних заходів, але для досягнення колективного імунітету потрібен час, а отже, несприятливі події, пов'язані з коронавірусом, виключати не можна. У грудні ЄЦБ прогнозував зростання європейського ВВП на 3,9% за підсумками 2021 року. Як важливі умови для цього називалися зняття обмежень до кінця березня та колективний імунітет європейців до кінця року.

Наразі кілька країн-членів Євросоюзу розширили карантинні обмеження, намагаючись стримати поширення нового штаму коронавірусу.

Унаслідок чого ЄЦБ вирішив не тільки не змінювати свою надм'яку кредитно-грошову політику, а й залишив відкритою можливість посилення стимулювальних заходів у разі, якщо епідеміологічна ситуація й далі погіршуватиметься.

Стимулювальні заходи, які впроваджують уряди по всьому світу, позитивно впливають на вартість криптовалюти.

Децентралізований характер цифрових активів передбачає відсутність можливості збільшення обсягу грошової маси для боротьби з нагальними економічними проблемами. Унаслідок чого, у всякому разі в теорії, вони набагато надійніше захищені від знецінення.

Саме підвищений попит із боку людей, які бажають захистити свої заощадження від інфляції, сприяв зростанню вартості біткоїна вище за позначку $40 тис. за монету на початку січня.

Утім, зараз ціна головної криптовалюти знизилася на 20%, адже інвестори вважали за краще зафіксувати прибуток і перекласти капітал в інші цифрові інструменти, наприклад Ethereum, чия вартість продовжила зростання.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора