Facebook Pixel

Що стимулює українців цікавитися нерухомістю

Роман Савченко
Генеральний директор компанії UTG Residence

Незважаючи на те, що в світі набувають популярності тенденції відмови від придбання власного житла, для нашої ментальності все ж ближче володіння нерухомістю.

Незалежно від подій, які відбуваються в країні, вона дає відчуття безпеки, і сили, що рухають ринком, стимулюють сьогодні людину звернути увагу на нерухомість, навіть якщо вона раніше цього не робила. Я б виділив чотири основних фактори, що існують на ринку в будь-який час.

Поліпшення житлових умов

В Україні колосальний відкладений попит на житло. За різними даними, 70-80% українського житлового фонду морально і фізично застаріло. Тому не дивно, що люди, які живуть у таких будинках, хочуть поліпшити свої житлові умови.

Нові житлові комплекси диктують тренди, яким має бути сучасне житло: з ергономічним плануванням, розвиненою інфраструктурою, виконаним з якісних матеріалів. Крім того, дорослі діти хочуть виїхати від батьків, молода пара, у якої планується поповнення, — розширити квартиру, а зріла сім'я — переїхати до центру. Люди завжди прагнуть до кращого.

QuoteНерухомість залишається найбільш поширеним способом збереження і примноження коштів.

Збереження накопичень

Простих і зрозумілих інвестиційних інструментів в Україні поки не існує, тому нерухомість залишається найпоширенішим способом збереження і примноження коштів. Курсові злети і падіння стимулюють «тримати гроші в нерухомості» – придбану квартиру завжди можна здати в оренду, переселити до неї родичів або продати.

Інвестування для рентного доходу

У залежності від початкових інвестицій, місця розташування, площі, якості ремонту та меблювання окупність квартири сьогодні становить 10-15 років. Девелопери реагують на такі запити і одразу пропонують квартири з ремонтом або навіть надають послуги з управління нерухомістю, аби максимально спростити життя таким інвесторам.

Інвестування для перепродажу нерухомості

Під інвестуванням я маю на увазі покупку не однієї квартири, а пакету з 2-3-4 квартир. Тільки в такому випадку можна говорити про якусь інвестиційну діяльність, оскільки людина, яка купує квартиру для себе, не інвестор.

Незважаючи на те українці дуже багато вкладають у нерухомість і фактично фінансують будівельну галузь, для якісного ривка потрібен кредитний ресурс.

QuoteНезважаючи на те українці дуже багато вкладають у нерухомість, для якісного ривка потрібен кредитний ресурс.

Тому недавня заява голови Нацбанку про зниження облікової ставки до 8% уже цього року ми оцінюємо дуже позитивно і перспективно. Це дозволить запустити повноцінний ринок іпотеки.

Капітал – це основоположний рухомий стимул. Коли у людей з'являється можливість спочатку заробітку, а потім накопичення грошей, через якийсь час вони дивляться, куди їх вкласти, і в українських реаліях нерухомість – найпростіший і зрозумілий продукт.

Деякі девелопери вже почали вести цілеспрямовану роботу щодо вирощування своїх майбутніх клієнтів. Вони дивляться на них, навіть якщо сьогодні в них немає необхідності у покупці, привчають їх до того, що є проєкти, які відрізняються від інших, де буде комфортніше, зручніше і затишніше.

QuoteМейнстрим уже не зупинити – люди жадають нового якісного житла.

Так, за це просять додатковий цінник, але цей мейнстрим уже не зупинити – люди жадають нового якісного житла. Ми зараз перебуваємо у такому цікавому стані, коли ринок розвивається з точки зору якості проєктів, а не тільки їх кількості.

При цьому обсяг введення в експлуатацію нового житла практично порівнянний з тим, який потрібно виводити з експлуатації. Тому ми просто стоїмо на місці, а значить, потрібно будувати ще більше.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора