Масові заворушення в США практично не вплинули на фінансові ринки, зокрема на американські цінні папери: індекс S&P 500 з початку тижня виріс більше ніж на 3%.
Мінфін України зміг залучити 2,9 млрд грн на аукціонах ОВДП.
Річ у тім, що інвестори намагаються концентруватися на позитиві та відіграють позитивні моменти: послаблення глобальних карантинних заходів і відновлення економіки.
Низькі процентні ставки та масштабні грошові вливання з боку світових центробанків створюють ідеальні умови для зростання інтересу до ризикових активів, зокрема країн, що розвиваються.
Цього тижня Мінфін України зміг залучити 2,9 млрд грн на аукціонах ОВДП, тоді як обсяг попиту на папери був вище більше ніж удвічі. Варто відзначити й зниження вартості кредитування.
З початку пандемії ставки за позиками помітно збільшилися, бо інвестори надавали перевагу безпечнішим активам.
Тепер же вони знову стали наближатися до «доковідних» позначок: наприклад, середньозважена ставка за тримісячними облігаціями опустилася на 35 базисних пунктів — до 9,84%.
У тому разі, якщо інтерес до подібного роду активів зберігатиметься серед нерезидентів і надалі, курс гривні цілком може зміцнитися до позначки 26,5 за долар.
Сприяти позитивному настрою інвесторів має рішення Європейського центрального банку щодо розширення антикризової програми з купівлі цінних паперів майже вдвічі — до 1,35 трлн євро.
Діятиме ця програма доти, доки «не буде встановлено, що криза, пов'язана з коронавірусом, добігає кінця».
Управління Конгресу США з бюджету опублікувало прогноз, згідно з яким у період з 2020 по 2030 рік країна втратить через коронавірус майже $16 трлн, що можна порівняти з розміром ВВП — $21 трлн.
Комісія рекомендувала уряду терміново збільшити розміри допомоги американській економіці, щоб уникнути гіршого варіанту розвитку подій.
Таким чином, тільки-но ситуація в США нормалізується, варто очікувати чергових пакетів допомоги, спонсорованих шляхом масштабної емісії нових доларів.
Подібна тенденція сприятиме подальшому зниженню вартості долара, як порівняти з іншими валютами.
Існує ризик закриття заводів та звільнень у Китаї, що відіб'ється на інших країнах.
Суперечливі новини надходять з Китаю. Свіжі цифри промисловості свідчать про відновлення сектора, нехай і повільнішими темпами, ніж у квітні (минулого місяця PMI для виробничого сектора скоротився з 50,8 до 50,6).
Однак, за повідомленнями керівників заводів, попит відновлюється вкрай повільними темпами, через що підприємства працюють на 70-80% своїх можливостей.
Компанії намагалися переорієнтуватися на внутрішній ринок, але безрезультатно: споживча активність китайців тримається на низькому рівні.
Якщо ситуація з попитом у найближчі тижні не зміниться, то виникає реальний ризик повторного закриття заводів і масових звільнень, які можуть негативно вплинути й на ситуацію в країнах, що мають торговельні відносини з КНР.
Не варто забувати і про те, що влада США може ухвалити нові обмеження щодо країни в будь-який момент.
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора