Facebook Pixel

Підсумки тижня: PayPal хоче Pinterest, а центробанки обвалюють валюти

Сергій Родлер
Аналітик TeleTrade

Головна криптовалюта — біткоїн — встановила новий ціновий рекорд: котирування перевищили позначку 66 тисяч доларів за монету. Ця подія збіглася із запуском нового інвестиційного інструменту — першого біржового фонду (ETF), прив'язаного до вартості біткоїна. Нюанс полягає в тому, що тут відсутня пряма прив'язка до цифрового активу, тоді як заснований ETF на зміні ціни деривативу на біткоїни. Інакше кажучи, це не зовсім той довгоочікуваний інструмент, на який сподівалися на ринку, так що якоїсь суперпозитивної реакції він не викликав.

Проблемний китайський забудовник China Evergrande знову нагадав про себе. На початку місяця компанія вела переговори щодо продажу частини свого підрозділу з надання послуг у сфері нерухомості дрібнішому конкуренту, проте в середині тижня з'явилася інформація про те, що переговори були припинені. Це призвело до різкого падіння акцій China Evergrande на 13%. Нагадаємо, що організація є другим за величиною забудовником у Китаї, і домогтися цього вдалося за рахунок активного кредитування, яке й стало причиною виниклих проблем із боргами.

В PayPal розглядають купівлю Pinterest за 45 млрд доларів. Якщо сторони дійдуть згоди, то ця угода може стати найбільшою в технологічному секторі в нинішньому році. PayPal хоче стати універсальним застосунком для всіх дій, пов'язаних з онлайн-купівлями й платежами, водночас як у Pinterest наразі почали робити кроки в бік розвитку сегменту електронної комерції на основі своєї соцмережі. Якщо торік у Pinterest прийшла величезна кількість знуджених на карантині людей, то вже в 2021 році зберігати колишні високі темпи зростання стало набагато складніше. Додатковою перепоною, з якою стикається соцмережа, стало видалення небажаного контенту. Так, наприклад, було заборонено викладати матеріали, пов'язані зі схудненням, і дезінформацією щодо вакцинації.

Представники Pfizer заявили про те, що випробування третьої фази продемонстрували високу ефективність додаткової дози їхньої вакцини проти COVID-19. Згідно з дослідженнями, третя доза вакцини виявляється ефективною на 95,6%, зокрема й проти штаму «Дельта». Раніше повідомлялося, що через чотири місяці після введення другої дози ефективність знижується до 84%. Водночас у Великій Британії швидко поширюється нова мутація дельта-штаму під назвою AY.4.2, на яку припадає близько 6% нових випадків захворювання. Нова мутація на 10% заразніша. Сьогодні у Великій Британії реєструють від 40 до 50 тисяч нових випадків захворювання щодня.

Центробанк Туреччини несподівано знизив процентну ставку на 200 базисних пунктів: з 18% до 16%, після чого ліра подешевшала до нових історичних рівнів — 9,38 за долар. З початку року турецька валюта втратила понад 20%. Країна є великим імпортером, а, отже, згадана динаміка має негативно позначитися на показниках інфляції. Проте, регулятор ухвалив рішення про пом'якшення кредитно-грошової політики в надії стимулювати економічне зростання.

Нацбанк України вирішив залишити свою ставку без змін, хоча більшість аналітиків чекали зростання показника через високі темпи зростання споживчих цін у країні. Найімовірніше, НБУ не хоче допускати надмірного зміцнення гривні, оскільки це негативно позначається як на ЗВР, так і податкових доходах.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора