Facebook Pixel

Підсумки тижня: німецький картель і санкції щодо Facebook

Сергій Родлер
Аналітик TeleTrade

Статки топ-10 найбагатших людей в 2021 році збільшилися на $245 млрд, завдяки бурхливому зростанню акцій технологічних компаній. Справа в тому, що 8 з них є представниками сектора технологій, і лише двоє ніяк із ним не пов'язані: Бернар Рено — власник Louis Vuitton і Dior, а також інвестор Уоррен Баффет. До таких особистостей як Джефф Безос (екс-глава Amazon) і Білл Гейтс (засновник Microsoft) в цьому році приєднався генеральний директор Microsoft Стів Балмер, який посів 9 місце в топі зі статком у 101 млрд доларів.

Німецький регулятор має намір оштрафувати Tesla за незаконне будівництво в локації, де зараз зводиться новий автомобільний завод компанії. Міністерство навколишнього середовища виявило, що виробник побудував резервуари на території, щодо якої у нього не було дозволу. Тим часом глава фірми Ілон Маск заявив про готовність запустити бета-версію оновленої системи автопілота Tesla Full Self-Driving.

Три німецьких автовиробника: Daimler, BMW і Volkswagen були викриті у створенні картельної змови в галузі очищення викидів дизельних автомобілів. BMW і Volkswagen були оштрафовані на загальну суму 875 млн євро. Daimler уникнув покарання, оскільки повідомив Єврокомісії про існування змови. За розрахунками регулятора, розмір штрафу для компанії міг би скласти 727 млн євро.

Тим часом американський Конгрес розглядає п'ять нових законопроєктів, які повинні посилити регулювання великих технологічних компаній. Зокрема, законодавці хочуть примусити Facebook відокремити Instagram і WhatsАpp, а також поділитися даними, зібраними зі своїх користувачів, із конкурентами та іншими додатками.

Державна адміністрація з регулювання ринку Китаю накладе 22 штрафи розміром 500 тисяч юанів кожен (близько $77 тисяч) на китайські високотехнологічні компанії, такі як: Alibaba (6 штрафів), Didi Global — сервіс таксі (8 штрафів) і Tencent Holdings — розробник WeChat (5 штрафів). Сума штрафу досить невелика порівняно з розмірами доходів компаній, але це через те, що це максимум, дозволений антимонопольним законодавством. Пов'язано це з неналежним інформуванням влади про придбання частин інших компаній або створення спільних підприємств із партнерами. В офіційній газеті Пекіна — Global Times пов'язали дії регуляторів з накопиченням цими корпораціями величезного обсягу даних про своїх користувачів. Довгі роки в країні майже відсутній контроль за гравцями електронної комерції, але, мабуть, уряд вирішив виправити ситуацію.

Міністр фінансів України Сергій Марченко планує домовитися про довгострокову фінансову підтримку з боку США. Раніше американські гарантії дозволили країні залучити дешеві позики за ставкою в 1,84% в 2014-2015 роках і 1,47% в 2016 році. Для порівняння, у квітні 2021 року Мінфін розмістив восьмирічні євробонди під ставку в 6,876% на суму $1,25 млрд.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора