Facebook Pixel

Підсумки тижня: Ілон Маск сплачує податки, а Apple конкурує з Facebook

Сергій Родлер
Аналітик TeleTrade

Очільник Tesla Ілон Маск виконав усі опціони на продаж своїх акцій, які спливали наступного року. Загалом ця операція була здійснена щодо опціонів на 22,08 млн акцій. На цей момент один папір коштує близько 1100 доларів. Ця новина передбачає припинення продажу Маском своєї частки в компанії і має сприяти стабілізації акцій, що подешевшали на чверть з листопада, коли глава Tesla оголосив про намір продати 10% своїх паперів. За підсумками року Ілон Маск має заплатити податків на суму понад 11 млрд доларів.

Підприємець привернув до себе увагу цього тижня ще й висловлюванням своїх припущень щодо творця біткоїна. За словами Маска, за псевдонімом Сатоші Накамото може ховатися Нік Сабо — вчений, який працює в галузі інформатики та криптографії, і в 1998 році створив алгоритм децентралізованої цифрової валюти bit gold. Сам Сабо всіляко заперечує свою причетність до розробки біткоїна.

Криптовалютна біржа FTX запропонувала банку, який першим у себе в регіоні запровадить стейблкоїни, винагороду в 1 млн доларів. Представники компанії ведуть активні переговори з банками, оскільки використання ними стейблкоїнів значно спростить доступ до крипторинку всім охочим та дасть змогу здійснювати майже миттєві перекази грошей на торговий рахунок. Стейблкоїни – це валюти, прив'язані до вартості фіатних грошей, найчастіше до долара. Власне є аналогами «реальних» валют у криптовалютному світі. Саме ця їхня властивість стає причиною для критики з боку чиновників. Своєю акцією у FTX збираються сприяти поширенню інструмента та зміні позиції регулювальних органів.

В Apple видали бонуси у вигляді своїх акцій розміром від 50 тисяч до 180 тисяч доларів талановитим співробітникам, щоб запобігти їхньому відходу до конкурентів, здебільшого у Meta Platforms (колишній Facebook). Цю позапланову винагороду отримали близько 20% інженерів, зайнятих у виробництві мікросхем, а також програмного й апаратного забезпечення. Крім цієї суми, співробітники також мають отримати звичайні — регулярні винагороди. Останніми місяцями боротьба між Apple та Meta за таланти загострилася на тлі активного виробництва пристроїв для віртуальної реальності та «розумного» годинника.

На минулому тижні виробник Apple також відзначився тим, що встановив випробувальний термін для заводу Foxconn в Індії, де збирають iPhone 12 і нещодавно розпочали пробне виробництво iPhone 13. 18 грудня завод довелося закрити через масове харчове отруєння. За результатом нещодавньої перевірки з'ясувалося, що їдальні та гуртожитки працівників не відповідали стандартам охорони здоров'я. Наслідки для Apple у разі повного закриття заводу будуть мінімальними, але це підприємство вкрай важливе з точки зору довгострокової перспективи. Компанія хоче скоротити залежність від китайських потужностей на тлі зростання напруження у відносинах між США та КНР.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора