Meta Platforms – власник Facebook, втрачає близько 20% своєї ринкової капіталізації на тлі першого в історії скорочення кількості щоденних активних користувачів. Ще однією причиною для бурхливої реакції стали повідомлення про те, що нові правила Apple про конфіденційність обійдуться компанії в 10 млрд доларів доходу. Одночасно з цим Meta активно інвестує у розвиток метавсесвіту, що позначається на розмірі прибутку. Як наслідок, статки Марка Цукерберга знизилися на 27 млрд доларів до 87 млрд доларів.
Ситуація на ринку складається не найоптимістичніша, оскільки інший великий емітент — платіжний сервіс PayPal також випустив слабкий звіт, внаслідок чого втратив 25% своєї ринкової вартості. Раніше слабкі результати продемонстрував стрімінговий сервіс Netflix, який разом із Facebook входить до п'ятірки найважливіших компаній для ринку – FAANG (Facebook, Amazon, Apple, Netflix та Google). Все це відбувається одночасно з повідомленнями про різке скорочення найму у приватному секторі США в січні.
Банк Англії вирішив підвищити відсоткову ставку на 0,5% у межах боротьби з інфляцією. Це має знизити доступність кредитування та уповільнити економіку. При цьому регулятор енергетичного ринку країни анонсував підвищення стелі для деяких рахунків за електроенергію на 54%, через що мають знизитися доходи громадян, особливо малозабезпечених. Європейський центральний банк поки що займає вичікувальну позицію, незважаючи на зростання інфляції в січні до 5,1%.
Влада Роттердама прийняла рішення частково демонтувати історичний міст, побудований у 1927 році, під назвою De Hef, щоб під ним змогла пройти нова супер-яхта засновника Amazon та одного з найбагатших людей світу – Джефа Безоса. Дана яхта будується на верфі в нідерландському Алблассердамі, і щоб вийти в океан, їй доведеться пройти через Роттердам. Центральна частина мосту піднімається на 40 метрів, але цього виявилося замало для найбільшої яхти у світі. За словами членів міської ради, це рішення є єдиним прийнятним для того, щоб завершити дуже важливий економічний проект. Це не перша проблема, з якою довелося зіткнутися під час будівництва яхти. Наприклад, через розміри вітрил на палубу неможливо безпечно посадити вертоліт, так що Безосу довелося замовити додаткову яхту, яка скрізь слідуватиме за основним судном.
У лютому Національний художній музей України разом з естонським стартапом StampsDaq запустив торги картинами у вигляді NFT. Твори мистецтва були оцифровані з використанням анімаційних та звукових елементів та коштують від 25 до 1000 доларів. Колекція поповнюватиметься кожні два тижні, а майбутні власники NFT зможуть отримати додаткові «плюшки» на кшталт квитка до музею чи тематичних екскурсій. Таким чином у музеї хочуть стимулювати людей відвідати музей особисто та вивчити роботи на власні очі.
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора