Фото: Free-Photos / Pixabay
Технологічна компанія Amazon створила новий центр розробки в Гельсінкі для розвитку проєкту Amazon Scout — створення повністю автономного електричного робота-доставщика. Десятки інженерів насамперед займатимуться розробленням програмного забезпечення для 3D-моделювання, яке дасть змогу імітувати всі складнощі, пов'язані з реальною доставкою, і гарантуватиме, що Scout зможе переміщатися безпечно. Проєкт створюється на базі фінської фірми 3D-моделювання Umbra, яку Amazon придбала пів року тому, і взаємодіятиме з іншими дослідницькими центрами компанії, розташованими в Німеччині та Великій Британії.
Автовиробник Nissan поділився планами щодо створення комплексу з виробництва електромобілів вартістю 1,4 млрд доларів у Великій Британії. Крім виробничих ліній для складання авто, до комплексу входитиме акумуляторний завод, будівництво якого профінансує китайський партнер фірми — Envision. З 2030 року в країні планують повністю відмовитися від випуску автомобілів із двигунами внутрішнього згоряння.
І ще одна новина щодо «зеленого» порядку денного. Європейський банк реконструкції та розвитку припинить інвестувати в проєкти у сфері розвідки та видобутку нафти й газу, щоб привести свою діяльність у відповідність до цілей Паризької угоди про зміну клімату. До 2025 року організація зобов'язується збільшити частку «зелених» інвестицій до понад 50%.
У другому кварталі 2021 року було встановлено рекорд за кількістю злиттів і поглинань у світі — їхній обсяг склав $1,5 млрд, що на 13% більше, ніж у першому кварталі. Багато в чому це пов'язано з тим, що корпорації США поспішають узяти дешеві позики й укласти угоди до того, як відбудеться очікуване підвищення податків і їхня виручка обкладатиметься за вищою ставкою. Крім того, виявляється бажання перебудувати свій бізнес на новий лад для виходу з кризи, спричиненої коронавірусом.
Обсяг угод у США зріс на 440%, у країнах Азійсько-Тихоокеанського регіону — на 104%, у Європі — на 100%. Кількість угод на суму понад 5 млрд доларів зросла на 127%. З великих угод варто відзначити об'єднання інформаційного підрозділу AT&T — Warner Media з конкурентом Discovery.
Всесвітній банк обіцяв збільшити обсяг коштів, які виділяються на фінансування вакцинації, з 12 млрд доларів до 20 млрд доларів. Пов'язано це з різким зростанням попиту на вакцини в країнах, що розвиваються, які не можуть самостійно впоратися з вакцинацією. Всесвітній банк, МВФ і ВООЗ закликали країни G20 досягти цільових показників вакцинації на рівні не менш як 40% населення до кінця 2021 року і 60% у першій половині 2022 року.
Тим часом у найбільшій економіці світу — США кількість заявок на отримання допомоги з безробіття скоротилася більше, ніж прогнозувалося, і досягла нового пандемічного рівня. Показник знизився на 51 тисячу — до 364 тисяч. Цей факт дозволяє припустити, що економіка країни «приходить до тями» й поступово відновлюється, завдяки чому роботодавці припиняють звільняти співробітників і збільшують наймання нових.
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора