Початок нового місяця завжди є насиченим періодом для релізу різних даних. Фінансова арена перебуватиме під впливом інформації про зміну індексу ділової активності у виробничому та невиробничому секторах.
Представники валютного ринку уважно стежитимуть за показниками ринку праці США впродовж усього тижня. Американський фондовий ринок поки що сигналізує про спокій після потрясінь, спричинених минулого тижня скороченням державного боргу США. Початок місяця — це завжди період невизначеності, тому цілеспрямованих розпродажів за жодним з активів не чекаємо.
Навіть золото, яке відновлюється після найбільшого місячного спаду з кінця 2016 року, може ще показати помірне зниження до $1730 за тройську унцію. Причиною продажів золота став факт падіння долара США у світі, тоді як увага інвесторів, як і раніше, зосереджена на прибутковості облігацій і перспективі їхнього зростання.
Цього тижня варто придивитися до кількох ключових подій:
- глобальний PMI виробничого сектору в понеділок;
- Резервний банк Австралії встановлює грошово-кредитну політику у вівторок;
- Бежева книга Федерального резерву США має бути опублікована в середу;
- засідання ОПЕК+ у четвер;
- голова ФРС Джером Пауелл обговорить економіку на заході Wall Street Journal у четвер;
- у лютневому звіті про зайнятість у США, який запланований до публікації в п'ятницю, буде оновлено інформацію про швидкість і напрямок відновлення ринку праці в країні.
У п'ятницю, 5 березня, також чекаємо на інформацію про кількість робочих місць у несільськогосподарському секторі США за лютий. У Пекіні цього дня розпочнеться щорічна сесія Всекитайських зборів народних представників. S&P Global Ratings опублікує рейтинг Казахстану, Кіпру, Кенії, Республіки Конго, Чорногорії, Фінляндії, а Moody's Investors Service може опублікувати рейтинги Іспанії, Естонії.
Зазначимо, що нафта продемонструвала свою стійкість на відкритті тижня, відновившись після найбільшого спаду з листопада напередодні ключової зустрічі ОПЕК+, на якій може бути повернуто деяку пропозицію на ринок, що швидко звужується. Ф'ючерси в Нью-Йорку зросли до $63 за барель після падіння на 3,2% у п'ятницю.
Альянс збереться в четвер і, як очікується, послабить крани після того, як ціни вийдуть на найвищий рівень на початку року. Але незрозуміло, наскільки активно діятиме ця група, адже міністр енергетики Саудівської Аравії закликає виробників залишатися «вкрай обережними».
Позитивна для світу інформація надходить щодо ситуації з коронавірусом, оскільки найбільша в історії кампанія з вакцинації триває. Згідно з даними, зібраними Bloomberg, у 103 країнах було введено понад 241 млн доз. Останній показник становив приблизно 6,73 млн доз на день.
У США американці здебільшого отримали принаймні одну дозу, чим дали позитивний результат протистояння вірусу з початку пандемії. Наразі введено 75,2 млн доз. За останній тиждень вводили в середньому 1,74 млн доз на день.
В Україні тим часом попри те, що за минулу добу, 28 лютого, виявили 4 285 хворих на COVID-19 (днем раніше — 5 833), ситуація залишається негативною. Так, ще 27 лютого головний санлікар Віктор Ляшко попереджав, що найближчими днями до «червоної» зони можуть потрапити ще сім областей. Тенденція щодо смертності є негативною.
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора