Зеленський змінив керівника НКЦПФР: що відомо про нового главу Нацкомісії

Руслан Магомедов

Руслан Магомедов

Президент Володимир Зеленський звільнив з посади голови Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) Тимура Хромаєва і призначив замість нього позаштатного радника глави Офісу президента (ОП), ексдиректора «Аструм Капітал» Руслана Магомедова.

Магомедов увечері 1 лютого подав декларацію за 2020 рік, яка свідчить про те, що він претендує на посаду глави НКЦПФР.

У ній він задекларував три земельні ділянки в Бориспільському районі, гараж і дві квартири 41,08 і 126,5 кв. м в Києві. Їздить Магомедов на Volkswagen Touareg 2012 року і володіє 6 акціями на 1 тис. грн «Української біржі». Він також задекларував 1,7 млн грн, 87,3 тис. євро та $212,7 тис. готівки.

Telegram Logo

Магомедов закінчив Київський національний економічний університет за спеціальністю «фінанси підприємств». З 2006 року керував департаментом інтернет-трейдингу в компанії «Проспект Інвестментс», яка до 2011 року входила до інвестиційної групи «Російські фонди». У 2010 році перейшов на аналогічну посаду в Astrum Capital Леоніда Юрушева, а через рік очолив цю компанію.

У 2016 році Магомедов претендував на посаду голови Національного депозитарію, але програв конкурс литовцеві Міндаугасу Бакасу.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

30 квітня 2020 року він був призначений позаштатним радником керівника Офісу президента Андрія Єрмака. Від президента Володимира Зеленського делегований до складу конкурсної комісії з обрання членів наглядової ради одного з державних банків.

Професійна асоціація учасників ринків капіталу і деривативів (ПАРД), яка є саморегулюючою організацією зберігачів та торговців, на минулому тижні запропонувала ОП розглянути чотири кандидатури до нового складу НКЦПФР, зокрема Магомедова.

Хромаєв звільнений, оскільки закінчився строк його перебування на посаді. Будуть також звільнені три члени Нацкомісії: Ігор Назарчук, Олександр Панченко та Дмитро Тарабакін.

Всі вони були призначені на шість років 30 січня 2015 року. Залишився лише Максим Лібанов, строк перебування якого на посаді члена комісії закінчиться в лютому 2024 року.

За інформацією «ЕП», до складу НКЦПФР буде введено чотири нових члени: два від учасників фондового ринку і два від прем'єр-міністра Дениса Шмигаля. Всього членами комісії можуть бути шість чоловік. Одне місце поки що залишиться вакантним.

Джерела в ОП стверджують, що рішення не залишати Хромаєва на другий строк на Банковій брали з урахуванням результатів його діяльності та позиції учасників фондового ринку.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини