На що не варто скупитися, купуючи житло

Вікторія Берещак
оглядачка ринку нерухомості

Балкони, комори та паркомісця — це ті корисні площі, про які покупець замислювався й до пандемії. Однак саме завдяки коронавірусу зумів переглянути своє ставлення до «зайвих» витрат, купуючи житло.

До балконів тепер підвищена увага. Там повинно бути доволі просторо, щоб у разі чого обладнати додаткову функціональну зону. Зазвичай це або обідня зона з виносом стін чи без нього, або додаткове робоче місце.

Усі речі можна і потрібно винести до келера, він же комора. Раніше це була прерогатива бізнес-класу, бо покупець у комфорті не був готовий до додаткових витрат.

Telegram Logo

Зараз же все більше комплексів у сегменті комфорт+ передбачають у цоколі подібні приміщення. Їхня квадратура зазвичай від 2 кв. м до 8-10 кв. м. Найбільш ходові варіанти — 4-6 кв. м.

Паркувальні місця — це питання болюче і складне, але власники автомобілів розуміють цінність закритого охоронюваного паркінгу з контролем доступу та відеоспостереженням. Це збереження машини від механічних пошкоджень, зломів, крадіжки та впливу погодних умов.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Ситуація, що склалася навколо «Укрбуду» та Банку «Аркада», коли десятки тисяч інвесторів залишилися без діла, штовхає покупців житла в новобудовах не скупитися на незалежний аудит і послуги юриста. Це не може не радувати.

Раджу знайти фахівця, якому довіряєте. Він повинен бути компетентним і перевірити дозвільну документацію на землю, наявність дозволу на будівельні роботи, цільове призначення ділянки та інше.

До того ж він може подивитися, що із судовими позовами, кримінальними справами та проблемами в юридичній площині.

Якщо коштів на купівлю житла ледь вистачає, раджу розглянути варіант ремонту від забудовника. Спочатку його буде досить, щоб накопичити на оздоблення своєї мрії в майбутньому.

Важливо оцінити якість оздоблювальних матеріалів, виробників, переконатися, що забудовник бере на себе гарантії щодо зробленого ремонту. Не приймайте квартиру, якщо щось вас не влаштовує.

Ну і, зрозуміло, не варто скупитися на сам комплекс. Вибирайте у співвідношенні ціна/якість і пам'ятайте, що від локації, концепції, формату та реалізації залежить найголовніше — середовище, в якому ви збираєтеся жити.

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини