Facebook Pixel

На сцені ФРС! — прогноз на тиждень

Іван Компан
фінансист, засновник First Kyiv Investment Club

Що не кажіть, а феноменальний звіт про ринок праці, що зафіксував зростання кількості робочих місць у травні на 2,5 млн і скорочення безробіття до 13,3%, став несподіванкою для всіх.

Усі прогнози, навіть маститих та іменитих, що пророкували найбільший рівень безробіття з часів Великої депресії, було повністю перекреслено.

Дійшло до того, що почулися голоси сумнівів щодо правильності методології під час підготовки звіту та достовірності даних. Навіть найоптимістичніші бики не чекали такого подарунку.

Але, що цікаво, жоден із великих інвесторів, переважна більшість яких не вірить у швидке відновлення і вважає зростання упродовж останніх двох місяців аномалією, публічно не заявив, що йде з табору «ведмедів».

Усі мовчать, а якщо й висловлюються, то припускаючи, що це, можливо, «хибний слід». І якщо його хибність підтвердиться, то нас чекає епічне падіння.

А доки «розумні гроші» проявляють обережність і розвивають глибокі теорії, всі ті, хто ризикнув і купив бодай якихось акцій наприкінці березня – початку квітня, рахують бариші.

Врешті, нічого дивного в такій ситуації немає. Одна річ — купити на кілька десятків, сотень чи навіть тисяч доларів. Інша річ, коли рахунок йде на мільярди.

У першому випадку з бика можна перетворюватися на ведмедя хоч кілька разів на день, у другому — краще сім разів відміряти, а лише потім різати. Схоже на те, що «розумні гроші» саме й продовжують міряти...

Цей тиждень буде досить важливим для визначення подальшого напрямку руху ринку. На авансцену виходить ФРС, комітет з питань монетарної політики якої (FOMC) проведе своє регулярне дводенне засідання.

Від початку кризи ФРС була головним гравцем на фінансовому ринку. І якщо б не щедрі трильйонні вливання центрального банку, то у багатьох інвесторів була б зараз чудова можливість придбати хороші активи за дуже низькими цінами. Отже, чого нам чекати від засідання FOMC?!

По-перше, оголосять ставку. Ніхто не сумнівається, що вона залишиться такою, як була, – 0,00-0,25%. Причин для її зміни – що в один, що в інший бік – поки що немає.

По-друге, нас чекає нова заява про напрямки монетарної політики. Хоча заява і буде «новою», навряд чи в ній будуть якісь революційні ідеї.

Quote«З огляду на послідовну стратегію, яку ФРС проводить із березня, ми не очікуємо якихось радикальних змін, — пише у звіті для інвесторів японська Nomura. – Замість цього Комітет, найімовірніше, сфокусується на успішному використанні вже оголошених кредитних механізмів і продовжить дискусію про довгострокові плани щодо купівлі активів та складання прогнозу».

По-третє, нас чекає прогноз у вигляді нового графіка dot plot, який демонструє погляди членів Комітету на те, якою має бути процентна ставка в майбутньому.

Це перша зміна графіка з грудня минулого року. І очікується, що вона дасть більше інформації щодо напрямів монетарної політики, ніж офіційні заяви.

На думку JPMorgan, медіанне значення покаже, що ніякого підвищення ставок до кінця 2022 року (а це кінець прогнозованого періоду) чекати не варто.

По-четверте, нас чекає цілий набір макроекономічних прогнозів.

Нарешті, по-п'яте, після закінчення засідання у середу глава ФРС Пауелл проведе пресконференцію, у ході якої розповість, як працюють механізми підтримки економіки, задіяні з початку кризи.

І проллє, можливо, трохи світла на нові, які залишаються невикористаними в арсеналі ФРС.

Скажімо, контроль кривої прибутковості (YCC), сенс якого полягає в утриманні короткострокових ставок на певному рівні. Хоча розмови про YCC тривають уже упродовж якогось часу, на думку Уолл-стріт, ймовірність того, що контроль кривої буде введено в червні, незначна.

QuoteЗокрема, у листі до клієнтів Wells Fargo стверджує: «Перед тим як вводити контроль кривої дохідності, ФРС зосередиться на виконанні всіх раніше оголошених програм і переконається, що ліквідність дійшла до домогосподарств, корпоративного сектора, муніципалітетів і урядів штатів».

Тож чекаємо середи, коли ФРС вибухне новою мудрістю, а ще більше — четверга та п'ятниці, коли «пташину мову» Пауелла буде інтерпретовано інвесторами, Уолл-стріт, а головне – ринком.

Гарного всім тижня та вдалих інвестицій!

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора