Тиждень виявився дуже багатим на важливі події. Насамперед варто згадати процес імпічменту Дональда Трампа, який минулого року багатьма сприймався як головна причина можливої корекції на ринку.
Втім, наразі побоювання інвесторів значно знизилися, адже ймовірність відставки чинного президента США є близькою до нуля.
Республіканська партія усіма силами захищає свого лідера. На нещодавньому засіданні її представники проголосували проти надання Білим домом документів, запитуваних демократами, які мають відношення до затримки військової допомоги Україні, і виклику нових свідків у справі.

Маючи більшість у Сенаті, республіканці мають можливість блокувати будь-які спроби провести розслідування, а це означає, що шансів на успішний імпічмент усе менше.
Крім того, старання демократів раптово призвели до несподіваного ефекту — опитування показують, що довіра до чинного президента серед населення збільшилася: чимало опитаних висловили думку, що процес є спробою дискредитувати Трампа з метою знизити його шанси на перемогу в президентській гонці.
Перемога Трампа сприймається учасниками ринку як позитивна подія, адже претенденти-демократи мають кардинально протилежні погляди на економіку.
Глава країни намагається закріпити успіх, розпочавши виступи у штатах, що вагаються (swing states): Мічигані, Вісконсині та Пенсильванії, де популярність республіканців різко зросла. Щось схоже на передвиборчу агітацію відбувалося і на форумі в Давосі, на якому він хвалився економічними успіхами країни і зростанням фондового ринку.
- Читайте також: Мита США і Китаю і відтік депозитів: економічні підсумки 2019 року та прогнози на 2020-й
Перемога Трампа на виборах наприкінці 2020 року сприймається учасниками ринку як позитивна подія, оскільки кожен з претендентів-демократів має кардинально протилежну позицію щодо більшої частини економічних напрямків, а будь-які спроби суттєво змінити поточний вектор розвитку неминуче призведуть до турбулентності на ринках і зростання невизначеності. Таким чином, на даний момент фінансовим активам нічого не загрожує.
Деякі побоювання викликає епідемія коронавірусу в Китаї. Наразі інфіковано 440 осіб, з них 9 померло. Багато аналітиків поквапилося порівняти поточну ситуацію зі спалахом важкого гострого респіраторного синдрому 2003 року, через який постраждала туристична галузь і вантажоперевезення. Найімовірніше причин для паніки немає, адже цього разу КНР готова до подібного роду подій.
- Читайте також: Ростуть золото і гривня, а дефіцит держбюджету досяг $1,5 млрд: огляд світових економічних новин
Погіршує становище святкування китайського Нового року, що наближається: у ці дні багато жителів Піднебесної їдуть до інших міст країни або за кордон.
Поки експерти намагаються підрахувати потенційні збитки від коронавірусу для економіки КНР, 22 китайські регіони знизили свої цільові показники зростання з 6-6,5% до «близько 6%» поточного року.
Частка зовнішньої торгівлі у ВВП України наближається до 50%, а значить, від проблем у Китаї постраждає і наша країна.
Західні банки вважають, що зростання ВВП країни навряд чи перевищить 5,9%. Зрозуміло, що подібна тенденція має негативно вплинути на всі експортно орієнтовані країни. Уповільнення виробничого сектору в Китаї призведе до зниження обсягів купівлі природних ресурсів і комплектуючих.
Частка зовнішньої торгівлі у ВВП України наближається до 50%, а значить, від проблем у Китаї постраждає й наша країна. Ось і виходить, що в разі збереження невизначеності у світовій економіці прогноз Світового банку щодо економічного зростання України у 3,7%, про яке повідомив Гончарук, може і не збутися.
Серед інших внутрішніх новин країни варто згадати підписаний меморандум про співпрацю з Deutsche Bahn. Німецькі фахівці допоможуть модернізувати роботу «Укрзалізниці» і вивести якість залізничних перевезень на європейський рівень.
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора