Facebook Pixel

Ростуть золото і гривня, а дефіцит держбюджету досяг $1,5 млрд: огляд світових економічних новин

Сергій Родлер
Аналітик TeleTrade

Різдво 25 грудня спровокувало попит на золото з боку світового інвестиційного співтовариства. В результаті за тиждень — з 23 по 27 грудня — вартість жовтого металу виросла майже на 2% до рівня $1505 за тройську унцію. Востаннє золото коштувало так дорого в момент оголошення про погодження першої частини угоди між США і Китаєм.

Читайте також: Британський фунт розпродають, а гривня б'є нові рекорди: огляд світових економічних новин

Ця динаміка може позначитися на збільшенні вартості золота і в Україні вже перед новорічними святами, а також у січні. Подорожчають як ювелірні вироби, так і інвестиційні монети.

QuoteУ середу, 25 грудня, президент США Дональд Трамп заявив, що торговельна угода з Китаєм вже «готова» і чиновники розбираються з перекладом та оформленням документів.

Торговельні відносини між США і Китаєм знову стали причиною для впливу на світові котирування австралійського і новозеландського долара, а також американські соєві боби. Так, у середу, 25 грудня, президент США Дональд Трамп заявив, що торговельна угода з Китаєм вже «готова» і чиновники розбираються з перекладом та оформленням документів.

Представник китайського МЗС підтвердив цю інформацію. Австралійський і новозеландський долар навіть у період «тонкого ринку» подорожчав у межах 0,3% на тлі інформації, що покупки Пекіном американських соєвих бобів підскочили до 20-місячного максимуму.

Дорога гривня на території України продовжить зміцнюватися. Важлива подія цього тижня полягає в тому, що «Газпром» готовий виплачувати «старий» борг майже у $3 млрд і гарантує прокачування 65 млрд кубометрів 2020-го і 40 млрд кубометрів — у наступні чотири роки.

Читайте також: Твіти Трампа упустили долар і японську ієну: огляд світових економічних новин

Позитивні політичні події для України, які створюють передумови для співробітництва з Росією щодо газу на найближчі п'ять років, стабілізуватимуть валютний ринок країни. Крім того, варто відзначити, що тільки-но стало відомо про підписання навіть попередніх домовленостей, спотові ціни на газ в Європі продовжили падіння.

Так, Європа заповнила свої сховища газом у розрахунку на перебої з транзитом, а рішення по Україні дає зрозуміти, що перебоїв не буде. Отже, газу виявляється занадто багато. Ціни на газ продовжать знижуватись.

Quote2020 року ми чекаємо на «війни процентних ставок» — НБУ, ФРС США, ЦБ РФ та інші центробанки будуть знижувати їх.

Крім того, 2020 року ми чекаємо на «війни процентних ставок» — НБУ, ФРС США, ЦБ РФ та інші центробанки будуть знижувати їх.

Найбільш негативною подією для України поточного тижня стала публікація даних про дефіцит державного бюджету. Недостача оцінюється у 51 млрд грн з потенціалом зростання на 2020 рік. Зараз у країні зупинено усі виплати, крім захищених статей — зарплат бюджетників, пенсій та деяких видів соціальної допомоги.

Зазначимо, що за 11 місяців поточного року бюджет України зібрав 810,9 млрд грн (близько $33,8 млрд), що на 20% менше плану. Дефіцит становить майже $1,5 млрд.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора