Facebook Pixel

Через твіти Трампа впали долар і японська єна: огляд світових економічних новин

Сергій Родлер
Аналітик TeleTrade

Найбільш значущими подіями політичного й економічного світу за тиждень з 9 по 13 грудня стали зустріч «нормандської» четвірки, проведення парламентських виборів у Великій Британії, коментарі у ЗМІ про поліпшення відносин між США та Китаєм. Також кілька країн провели зустрічі з монетарної політики – це і США, і Україна, і Росія.

В Єлисейському палаці в Парижі 9 грудня відбулася зустріч президента Росії Володимира Путіна й українського лідера Володимира Зеленського. Домовилися про обмін полоненими до кінця року і про нову зустріч у нормандському форматі через чотири місяці.

Спроба проводити помірно доброзичливу зовнішню політику та наявність домовленостей може привести до поліпшення бізнес-клімату на території України в перспективі на 2020 рік.

Але одночасно невизначеність зі ставленням населення до кроків у зовнішній політиці може стати причиною нових проблем всередині країни. А це є несприятливим як для банківського сектора та для бізнесу, так і для споживчої активності загалом, а також для гривні.

Українська гривня (з точки зору середньострокових і довгострокових накопичень готівки) тим часом не стає більш привабливою. Протягом тижня з 16 по 20 грудня можна чекати помірне зміцнення гривні в межах 0,4 грн за долар через передноворічне зростання попиту на національну валюту. Проте в середньостроковій перспективі все не так оптимістично.

QuoteНацбанк України знизив облікову ставку до 13,5% річних. Це може призвести до здешевлення кредитів для банків і для населення. Але відчутний ефект можна чекати не раніше, ніж навесні 2020 року.

У Британії 12 грудня відкрилися дільниці для голосування на третіх за останні п'ять років парламентських виборах, які повинні вирішити долю Brexit. Голосування проводиться в один тур, і для перемоги кандидату достатньо набрати більше голосів, ніж іншим суперникам в окрузі.

На етапі, коли стало зрозумілим, що консервативна партія Бориса Джонсона набирає більшість голосів, британський фунт різко подорожчав на 3,4% – до рівня 1,3500, якого не було з травня 2018 року.

Оптимізм з подорожчанням фунта може продовжитися до рівня 1,40 у перспективі на найближчі тижні. Як порівняти з іншими валютами, фунт також різко зміцнився, проте динаміка зростання може припинитися вже до середини грудня, оскільки підключаться інші фактори впливу на зазначені крос-курси.

На фінансових майданчиках 13 грудня спостерігалося зниження попиту на захисну японську єну під впливом коментарів глави США. Так, президент Дональд Трамп вирішив, що ескалація торгової війни не піде йому на користь, коли до нових виборів залишилося менше року. У твіттері він повідомив, що США «дуже близькі до великої угоди з Китаєм».

Можна розраховувати, що такий оптимізм знизить попит на захисні активи загалом в перспективі на грудень, якщо не надійде зворотних різких заяв. Індекс долара США у світі має потенціал до зниження до рівня 96-94,5 проти поточних 96,4. У момент виходу повідомлення в твіттері індекс американської валюти втратив 0,6%, а американські фондові індекси різко підскочили після повідомлення про «велику угоду». Nasdaq, індекс S&P500 і Dow Jones піднялися до чергового історичного максимуму. І це не межа зростання.

Що стосується засідань з монетарної політики, які провели ФРС США, Національний Банк України та ЦБ РФ, то варто відзначити, що їхні дії передбачувані, і значних валютних коливань на цій підставі чекати не варто. Під кінець року дії за ставкою не приведуть до бодай яких результатів, оскільки фінансовий рік добігає кінця.

Наприклад, 12 грудня Нацбанк України знизив облікову ставку до 13,5% річних. Це може призвести до здешевлення кредитів для банків і для населення, але в передсвятковий період активність людей за цим напрямком буде низькою. Тобто відчутний ефект можна чекати не раніше, ніж навесні 2020 року.

З майбутніх подій протягом тижня з 16 по 20 грудня увагу варто приділити коментарям у ЗМІ щодо відносин Китаю та США, оскільки саме ці новини чинять найбільший вплив на потенціал динаміки світової економіки.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора