В Англії Борис Джонсон налаштований змінити законопроєкт про Brexit, щоб завершити перехідний період до 2020 року. На цій новині британський фунт подешевшав і може вже не відновити свої позиції до кінця року, оскільки всі пам'ятають, що Великобританія повинна залишити ЄС до 31 січня 2020-го.
Загалом такий крок уряду показує невідкладний намір Англії вийти з ЄС. Водночас зазначимо, що голосування щодо «брекситу» заплановане в Палаті громад на 20 грудня.
Читайте також: Індекс процвітання та падіння біткоїна: огляд світових економічних новин

Європейський парламент, ймовірно, зможе ратифікувати угоду в середині січня майбутнього року, що дозволить Сполученому Королівству офіційно вийти зі складу ЄС 31 січня.
Європейський парламент, ймовірно, зможе ратифікувати угоду в середині січня майбутнього року, що дозволить Сполученому Королівству офіційно вийти зі складу ЄС 31 січня.
У четвер, 19 грудня, стало відомо, що Китай скасував мита на ряд товарів зі США. Пекін затвердив першу частину другого списку товарів із США, які не будуть обкладатися додатковими митами — захід діятиме з 26 грудня і до кінця 2020 року.
Таке тимчасове перемир'я може стати причиною для зниження спекулятивного попиту на захисні активи — золото, ієну, франк. Для валют країн (України зокрема) ніякого позитивного впливу не передбачається.
Крім того, 19 грудня стало відомо, що Палата представників США проголосувала за імпічмент Трампа. Так, Президента визнали винним у зловживанні владою через те, що він звернувся до української влади з проханням розслідувати діяльність сім'ї Джо Байдена; перешкоджав роботі Конгресу, відмовившись співпрацювати з розслідуванням; а також він забороняв своїй адміністрації робити це.
Читайте також: Через твіти Трампа впали долар і японська єна: огляд світових економічних новин
Ситуація може стати певною підтримкою для більш лояльного ставлення США до Китаю, оскільки Трампу зараз потрібні будуть кроки для підвищення лояльності своїх виборців на 2020 рік. Будь-які проблеми та чинники недовіри до існуючої влади потрібно буде моментально згладжувати в ЗМІ та перешкоджати виникненню нових негативних посилів.
Трампу зараз потрібні будуть кроки для підвищення лояльності своїх виборців на 2020 рік.
Додатково варто відзначити зростання курсу гривні перед Новим роком і триваюче зростання цін в Україні. Станом на 19 грудня українська національна валюта за офіційним курсом освоїла новий чотирирічний максимум – 23,49 гривні за долар. Разом за рік гривня зросла на 12%, проте ціни не падають, оскільки статистично по Україні зросла середня номінальна зарплата.
Ми всі розуміємо вміння статистичних відомств формувати потрібні показники, але фактично зростання заробітних плат не покриває зростання інфляції. На сьогоднішній день це є негативним посилом для ставлення населення до влади.
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора