
Фото: Tayeb MEZAHDIA/Pixabay
Для фінансового світу тиждень буде сповнений публікацій, однак фокус усе ще — на політичному житті Америки, даних по COVID-19 і новинах світу енергоресурсів.
Криптовалюта замість долара

Фото: VIN JD/Pixabay
Долар США в світі перебуватиме під тиском і вже від початку тижня зазнає втрат, оскільки інвестори активніше купуватимуть недоларові інструменти через поліпшення апетиту до ризику.
Хороші новини про вакцини проти COVID-19 і надії на більш плавний перехід влади до адміністрації Байдена також стануть приводом для активного падіння вартості долара в світі.
Так, звичайно американську валюту розглядають як захисний актив, однак зараз у пріоритеті будуть криптовалюта, валюти енергозалежних країн і валюти азіатського регіону на тлі оптимістичних показників за індексом ділової активності Китаю.
Індекси та нафта

Фото: Omni Matryx/Pixabay
З новин, на які варто звернути увагу, рекомендуємо показники щодо динаміки Індексу ділової активності в усьому світі. Ці показники стануть відомі вже у вівторок, 1 грудня.
Також із вівторка чекаємо засідання міністрів енергетики ОПЕК + у форматі онлайн, що може спровокувати більш високу волатильність по нафті.
І якщо вдасться подолати $49 за барель, то світ побачить $52 вже на початку грудня по нафті марки Brent. Крім того, цього дня стануть відомими економічні прогнози Організації економічного співробітництва та розвитку.
На азіатській сесії чекаємо ставку ЦБ Австралії. Для валюти Австралії — це також привід продемонструвати впевнене зростання з метою зростання до 0,75 стосовно долара США.
Робочі місця та ставки

Фото: Engin Akyurt/Pixabay
У середу, 2 грудня, ми отримаємо дані щодо кількості робочих місць поза сільськогосподарським сектором США від ADP за листопад, а потім пройде брифінг президента ФРБ Нью-Йорка Джона Вільямса і опублікують дані за Бежевою книгою ФРС.
Тобто, від самого початку роботи грудня можна чекати коментарі з економіки країни, які підвищать волатильність торгів валютами в світі.
Далі цього тижня увагу варто звернути вже на п'ятницю, так як тоді відбудеться реліз із США щодо кількості робочих місць поза сільськогосподарським сектором за листопад, прогноз +500 тис.
Дізнаємося зміни в торговому балансі за жовтень, де прогнозують зростання дефіциту до $64,8 млрд.
Крім того, дізнаємося рішення ЦБ Індії за ставкою. І, традиційно, різні рейтингові агентства даватимуть коментарі за рейтингом країн.
Так, S&P Global Ratings опублікує рейтинги Румунії, Сенегалу, Узбекистану, Fitch Ratings — рейтинги Італії, Мальти, Швеції, Хорватії, а Moody's Investors Service може опублікувати рейтинги Габону, Намібії, Росії, Туреччини.
Рейтинги дають розуміння того, наскільки негативна ситуація в тій чи іншій країні, і які у них є перспективи на найближче майбутнє.
Гривня та МВФ

Фото: Eugene Kozlovsky/Pixabay
Для України також динаміка валютного ринку збережеться негативною, без девальваційних або інфляційних стрибків. Уже в понеділок ми отримуємо дані, що Національний банк України знизив офіційний курс гривні до долара на три копійки, до євро — на 11 копійок.
Так, є дані, що Міністерство фінансів успішно завершило переговори з МВФ щодо основних параметрів проєкту держбюджету на 2021. Однак тут варто розуміти, що домовленості та обіцянки можуть бути змінені навіть в односторонньому порядку.
Тому — доларові нагромадження та накопичення в євро поки що є пріоритетними.
Золото, як ми і говорили раніше, буде в змозі корекції до $1600 за тройську унцію. На зиму 2020-2021 цей актив ще можна буде купити з метою середньострокового заробітку. Але не цього тижня.