Китай, США та винагорода за працевлаштування — чим запам'ятався тиждень

Аналітик TeleTrade

Тиждень виявився багатим на новинні події. Строк масивних американських антикризових стимулів, які дозволили знизити напругу на глобальних ринках, добігає кінця 31 липня.

Боротьба з коронавірусом у США триває, внаслідок чого у Конгресі почалися обговорення нових можливих заходів щодо підтримки економіки.

Демократи пропонують продовжити наявні програми з виплати допомоги по безробіттю (у розмірі $600).

Республіканці ж вважають, що такі заходи позбавляють людей мотивації шукати роботу, і пропонують виплачувати винагороду (економічний радник президента озвучував суму $450) тим, хто працевлаштувався.

За відсутності чітких планів щодо стимулювання економіки волатильність на світових майданчиках може зрости.

Інвестори воліють ігнорувати активи країн, що розвиваються.

Тим часом у США розпочався сезон звітів, у рамках якого свої фінансові результати представили найбільші банки країни: JPMorgan, Citigroup і Wells Fargo.

Головною новиною є зростання резервів під погані борги: у другому кварталі загальні резерви зросли на $28 млрд. Ця сума лише трохи не дотягує до значень кризового четвертого кварталу 2008 року.

Судячи з усього, попри стимули уряду американський бізнес продовжує відчувати проблеми, внаслідок чого кредиторам доводиться готуватися до масових банкрутств.

Інвесторам також вдалося ознайомитися з даними щодо китайської економіки: у другому кварталі ВВП країни зріс на 3,2%, тоді як у першому кварталі падіння склало 6,8%.

Найсерйозніші зміни, які очікуються в НБУ — формування нової команди та прискорення інфляції.

Основним драйвером є промислове виробництво: -1,3% у червні проти аналогічного періоду 2019 року (-2,8% у травні). Побоювання викликає падіння роздрібних продажів у червні: -1,8% р/р.

Ця тенденція свідчить про те, що китайські споживачі продовжують проявляти обережність і не прагнуть збільшувати витрати.

Останнім часом відносини між США і КНР встигли погіршиться, через що істотно зросла загроза скасування першої фази торгової угоди та введення нових митних бар'єрів.

Таким чином, за відсутності внутрішнього попиту та в умовах обмеженого доступу на міжнародні ринки відновлення китайського ВВП може уповільнитися.

Зі свого боку це має вдарити по економіках усіх торговельних партнерів КНР, зокрема й України.


Головною фінансовою новиною в Україні є призначення на посаду голови Нацбанку Кирила Шевченка, керівника Укргазбанку.

Вважалося, що стратегія нового керівника кардинально відрізнятиметься від його попередника, який робив наголос на стабільному курсі та іноземному капіталі, що залучається шляхом випуску ОВДП.

Вартість гривні на міжбанківському ринку продовжує падати.

Тим часом, виступаючи перед депутатами, Шевченко високо оцінив діяльність НБУ під керівництвом Смолія.

Мабуть, найсерйозніші зміни, що очікуються в НБУ — це формування нової команди та збільшення темпів зростання інфляції в рамках стимулювання економічного зростання.

Вартість нацвалюти на міжбанківському ринку продовжує падати на тлі посилення геополітичної напруженості та відсутності успіхів у боротьбі з коронавірусом у США.

За таких умов інвестори воліють ігнорувати активи країн, що розвиваються, і нарощувати позиції за безпечними інструментами, зокрема доларом.

Якщо ринковий сантимент не зміниться, то курс цілком може досягти позначки 27,5 грн за долар.

У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: kolonka@thepage.ua

Читати на The Page

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора