Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Огляд ринків. Інфляції ще бояться, але гривня зросте

Максим Орищак
Аналітик компанії «Центр біржових технологій» (ЦБТ)
Фото: Pixabay

Фото: Pixabay

У центрі уваги цього тижня залишається питання ризиків світової інфляції та застійний товарний бум, оскільки Китай намагається стримати спекуляції та обіцяє суворе покарання за будь-які порушення: надмірні спекуляції, поширення фейкових новин тощо.

Світовий ринок сировинних товарів показує рекордне зростання, і китайські держчиновники намагаються приборкати ціни та частково збити спекулятивний ажіотаж, який спричиняв рух ринків. Побоюючись роздування цін на активи, Народний банк Китаю з минулого року обмежує надходження коштів в економіку, хоч і поступово, щоб не підірвати її зростання.

Ринкові індикатори інфляційних очікувань нещодавно знизилися, але є побоювання, що відновлення після пандемії може спровокувати ціновий тиск і стати причиною зменшення надзвичайної підтримки з боку центрального банку. Прибутковість казначейських облігацій і долар залишаються стабільними.

Ціни на золото зростають, сягаючи показника $1950 за тройську унцію, а нафта не виходить з бічного цінового коридору. В останній тиждень травня купівля нафти виглядає занадто ризиковою за будь-якої новинної ситуації. Сезонний чинник так чи інакше призведе до зниження цін на енергоресурси, тому Brent буде привабливою не раніше того моменту, коли ціна за барель зменшиться до $59.

Натепер нафта піднялася в ціні та перевищила показник $64 за барель. Усе більше ознак вказує на те, що економіка США швидко відновлюється після пандемії, але переважають побоювання, що поновлення іранської ядерної угоди призведе до збільшення світових поставок.

Щодо української гривні, то зовнішній фон не дає приводів для занепокоєння.

Останній тиждень травня навряд чи відрізнятиметься від попередніх аналогічних періодів, і курс продажу гривні на готівковому ринку може знизитися до 27,4 грн проти нинішніх 27,57 грн.

Деякі події цього тижня також будуть цікаві інвестиційній спільноті: консенсус CoinDesk об'єднує професіоналів для вивчення еволюції криптовалюти та обговорення NFT, бірж і ролі центральних банків. У ньому візьмуть участь голова комітету з фінансової стабільності ФРС Лаель Брейнард і засновник Bridgewater Рей Даліо. Захід проходитиме до 27 травня. Щодо криптовалютного ринку це буде чинником волатильності вже з четверга й до кінця тижня.

З подій монетарної політики чекаємо рішень Банку Індонезії та Банку Кореї щодо відсоткової ставки, рішення Резервного банку Нової Зеландії щодо політики. Крім того, керівники найбільших банків США, зокрема JPMorgan і Goldman Sachs, виступлять перед законодавцями в комітетах Сенату з банківських питань і фінансових послуг Палати представників.

Зі статистичних релізів очікуємо дані про кількість первинних звернень за допомогою з безробіття в США, про ВВП, про товари тривалого користування, про незавершені продажі житла.

Щодо ситуації з COVID-19 зазначимо позитивну динаміку. Так, поширення коронавірусу в США ще більше сповільнилося: минулого тижня вперше з червня 2020 року не зафіксували кількості нових випадків захворювання понад 30 тис. на день.

Рівень смертності продовжує знижуватися у Франції та Італії, що є доброю ознакою для сфери енергоспоживання.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі
Всі новини