Огляд ринків: хто скасовує карантин і чому всі стежать за США і Китаєм

Аналітик компанії «Центр біржових технологій» (ЦБТ)

Фінансові майданчики переживають період низької ліквідності, тобто, активність попиту на товари, послуги, фінансові інструменти, валюту – низька.

Через це коливання цін незначні, і можна сказати, що сезон відпусток, який зазвичай починається в червні – стартував вже з травня по всьому світу.

Всі сходяться на думці, що погіршення відносин між США і Китаєм може загальмувати відновлення економіки.

Новини, як статистичні релізи, цікавлять інвесторів все менше. Основний інтерес сконцентрований навколо зовнішньої політики США та інших політичних рішень по світу.

Новини, які можуть бути цікаві, але, у будь-якому випадку, не збільшать волатильність, полягають в коментарях про відносини США і Китаю.

Так, ескалація напруженості між світовими гігантами споживання всієї продукції може зіпсувати активам країн, щ розвиваються, друге півріччя.

Інвестиційні банкіри, спекулянти, аналітики — всі сходяться на думці, що погіршення відносин між США і Китаєм, у якому перед виборами зацікавлений президент Дональд Трамп, може загальмувати відновлення економіки, а значить, спровокувати зростання попиту на захисні активи та зміцнити долар США, золото, срібло.

Наші оцінки щодо зростання вартості золота поки незмінні: ціна буде сягати $1800 за тройську унцію, що спровокує спекулятивний стрибок цін на ювелірні прикраси в Україні.

Зазначимо, що американській економіці не загрожує нова Велика депресія, проте для повного відновлення буде потрібна поява вакцини і певні гарантії, що не буде повторних хвиль зараження населення найбільших країн світу.

В останніх коментарях представники Центробанку США зазначили, що регулятор ще не вичерпав свій арсенал заходів підтримки економіки. Проте негативні ставки не є прийнятним варіантом.

Таким чином, вже окреслено деякі межі, далі яких ФРС США рухатися не готові, і точно будуть домовлятися з найбільшими торговими партнерами та налагоджувати зовнішню політику в доброму руслі.

Будь-які повідомлення з цього приводу можуть впливати на настрої інвесторів по золоту, сріблу та долару США.

Торкаючись ситуації з пандемією, додамо, що багато країн світу продовжують скорочувати пов'язані з коронавірусом обмеження. Так, наприклад, центральний уряд Іспанії дозволив провести вибори у двох регіонах — у Країні басків і Галісії.

Але водночас місцеві вибори у низці регіонів Італії, які повинні були бути проведені навесні і влітку 2020 року, будуть призначені урядом країни на вересень.

Вже 25-26 травня Японія може оголосити про скасування режиму надзвичайної ситуації в Токіо і сусідніх префектурах. З 26 травня Нью-Йоркська фондова біржа планує відкрити торговельний зал для невеликого числа трейдерів, які повинні будуть працювати в масках.

Поки не відновиться бізнес-активність в країні, Україні валютних потрясінь чекати не варто.

У середу, 27 травня, чекаємо дані від Єврокомісії про пропозицію про антикризовий фонд на 500 млрд євро. Крім того, будуть опубліковані дані Бежевої книги Федеральної резервної системи США. Також ми очікуємо виступу президента ФРБ Сент-Луїса Джеймса Булларда.

У четвер, 28 травня, відбудеться закриття Всекитайських зборів народних представників. З США опублікують зміну темпів зростання ВВП за перший квартал, замовлення на товари тривалого користування за квітень.

У цей же день відбудеться виступ президента ФРБ Нью-Йорка Джона Вільямса. Разом з тим чекаємо рішення по ставці ЦБ Південної Кореї, основний прогноз полягає в зниженні ставки до 0,5% до 0,75%.

У п'ятницю, 29 травня, з США чекаємо статистику за квітень про доходи/витрати населення і уточнений індекс настроїв споживачів у травні від Мічиганського університету. Крім того, ми дізнаємося про інфляцію в єврозоні за травень, а ЦБ Колумбії оголосить рішення щодо ставки.


В масштабах України актуальні питання отримання нового кредиту, внутрішні політичні рішення щодо підтримки валютного ринку, цікаві також фактори пом'якшення карантину.

Якщо говорити про вплив на валютний ринок країни – то ми чекаємо помірної стабільності гривні через відсутність попиту на валюту з боку населення.

Поки не відновиться бізнес-активність в країні, валютних потрясінь чекати не варто, але це навряд чи зупинить НБУ від інтервенцій. Витрачання золотовалютних резервів країни у 2020 році схожа з діями представників влади у 2014-2015 роках, коли ЗРВ витрачали, розуміючи готовність ринку з'їсти весь обсяг, і гривня при цьому продовжувала падати.

Зараз задіяння ЗВР при низькому спекулятивному попиті також дає сумнівний ефект.

Курс продажу готівкового долара США в Україні протягом останнього тижня травня буде коливатися в межах 26,5-27 грн.

У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: kolonka@thepage.ua

Читати на The Page

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

AGRO UKRAINE SUMMIT 2025: оголошено перших 60 спікерів!

інформаційна підтримка