Facebook Pixel

Захист іноземних інвесторів – ключ до ефективного відновлення України

Василь Толстунов
керуючий директор компанії Trafin – інвестор ТРЦ Respublika Park

Без активної участі міжнародного бізнесу ефективне відновлення України неможливе. Попри те, що бойові дії тривають і відсутні чіткі прогнози щодо закінчення війни, іноземний бізнес виявляє великий інтерес до інвестицій у нашу країну.

Потреба у капітальних інвестиціях для економічного «стрибка»

У Міністерстві економіки підрахували, що для здійснення економічного «стрибка» Україні необхідно зберігати обсяг капітальних інвестицій на рівні не менше ніж 35% ВВП протягом як мінімум 5 років. Це неможливо без іноземних інвесторів, які будуть справжнім двигуном для економічного відновлення країни.

Звичайно, рішення про великі інвестиції потребує часу та оцінки ризиків. Потенційний інвестор має провести глибокий аналіз та перевірку всіх аспектів бізнесу, що зазвичай займає щонайменше пів року. Тому розпочинати підготовчу роботу варто вже зараз. Україна є країною величезних можливостей, та більше переваг отримає той, хто прийде першим.

Посол Австрії в Україні Герміне Поппеллер і керівний директор Trafin Василь Толстунов під час візиту Федерального президента Республіки Австрія Олександра Ван дер Беллена до України (Київ, 2018).

Посол Австрії в Україні Герміне Поппеллер і керівний директор Trafin Василь Толстунов під час візиту Федерального президента Республіки Австрія Олександра Ван дер Беллена до України (Київ, 2018).

Роль уряду в залученні іноземних інвестицій

Очевидно, що до завершення бойових дій, наприклад, будувати підприємства та виробництва в Україні навряд чи можливо. Проте інвестори разом із українськими органами влади вже зараз шукають фінансування, досліджують місцевість, підбирають земельні ділянки. Попри війну, деякі процеси навіть прискорилися. Питання, які могли не розв’язуватись роками, поступово зсуваються з місця.

Втім, для того, щоб залучити іноземних інвесторів, Україні необхідно створити сприятливе та стабільне інвестиційне середовище, як би це не звучало, враховуючи умови воєнного стану. Важливо вдосконалити законодавство, забезпечити захист прав власності, знизити бюрократичні бар'єри та забезпечити прозорість у сфері інвестиційних процедур.

Український уряд, зробивши необхідні кроки в перші дні повномасштабного вторгнення, зміг стабілізувати фінансово-економічну ситуацію країни. Однак, на думку багатьох інвесторів, деякі раніше введені обмеження, які були ефективними в екстреній ситуації на початку повномасштабної війни, є перешкодою для залучення нових інвестицій у країну, створення робочих місць та розвитку бізнесу, чого Україна зараз особливо потребує.

QuoteВведені українською владою обмеження на повернення зовнішнього фінансування та інвестицій, отримання дивідендів та здійснення багатьох фінансових операцій створюють величезні складнощі для іноземних інвесторів. Багато інвесторів, позбавлених можливості прогнозувати повернення вкладених коштів, змушені призупиняти реалізацію нових проєктів і навіть згортати свою діяльність у країні.

Важливість діалогу між інвесторами та владою

Я впевнений, що залучення приватних іноземних інвестицій в Україну зросте в рази, якщо уряд скоректує раніше введені обмеження та дозволить іноземним інвесторам користуватися результатами своїх фінансових вкладень та здійснювати повернення раніше вкладених коштів. Такі заходи дозволили б інвесторам реінвестувати отримані кошти у нові проєкти в Україні – отже, створювати нові робочі місця, розвивати економіку та збільшувати податки до бюджету.

Іноземні інвестори також стурбовані питаннями недоторканності приватної власності та захисту своїх законних прав та інтересів. Ми сподіваємося, що українська влада на всіх рівнях буде зацікавлена у максимальному захисті законних прав та інтересів іноземних інвесторів та недоторканності їхньої власності.

Звичайно, інвестиції в Україну в умовах воєнного стану потребують обережного підходу. Але вони можуть стати не лише важливим кроком для розвитку країни, а й інвесторів, які зможуть зайняти перші позиції на перспективному ринку. Я впевнений, що взаєморозуміння та діалог між інвесторами та українською владою допоможуть створити більш стабільне та привабливе інвестиційне середовище для всіх зацікавлених сторін.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора