Facebook Pixel

COVID-19 у Трампа та падіння нафтового ринку — підсумки тижня

Сергій Родлер
Аналітик TeleTrade
Фото: Pete Linforth/Pixabay

Фото: Pete Linforth/Pixabay

Безумовно, найважливішою новиною на міжнародних ринках є повідомлення про ствердний результат тестів на COVID-19 у президента США Дональда Трампа та його дружини.

Реакція інвесторів була різко негативною: ще до відкриття торгів у п'ятницю індекс S&P 500 подешевшав на 1,5%, а технологічний Nasdaq майже на 2%.

Лікар президента запевнив американців у тому, що президент і далі виконуватиме свої обов'язки попри захворювання, проте карантин Трампа виключає його участь у запланованих передвиборчих заходах.

Telegram Logo

Згідно з прогнозом дослідницької компанії Good Judgment, шанси Джо Байдена на перемогу на виборах зросли й зараз оцінюються в 78% — зростання на 3% після нещодавніх дебатів.

Американські ЗМІ назвали ці дебати найбруднішими за всю історію: суперники абсолютно не соромилися переходити на особистості й поводилися досить непристойно. Невизначеність щодо підсумків голосування тримає ринки в напрузі й заважає відновленню активів по всьому світу.

Додаткового тиску на ринки додає явне небажання демократів, які контролюють Палату представників США, сприяти ухваленню нових економічних стимулів до президентських виборів.

Цього разу вони ухвалили стимулювання економіки в розмірі $2,2 трлн, що значно вище за суму, яку готові розглянути республіканці в Сенаті.

Цікавим є те, що 18 демократів, які представляють округи, що коливаються, проголосували проти законопроєкту, адже, на їхню думку, він не має жодних шансів на успіх і був запропонований лише в рамках політичного суперництва.

Відсутність прогресу за стимулами та виявлений коронавірус у Трампа сприяли прискоренню падіння нафтових котирувань. З початку тижня нафта марки Brent подешевшала на 6% — до 39,75 долара за барель.

Уповільнення відновлювальних процесів у глобальній економіці та загроза «другої хвилі» COVID-19 змушують інвесторів непокоїтися через падіння попиту на паливо.

Крім того, третій місяць поспіль зростає загальний видобуток нафти країнами ОПЕК унаслідок відновлення роботи на родовищах Лівії та зростання експорту сировини з Ірану. Ця тенденція нівелює зусилля інших членів картелю для балансування ринку.

Падіння нафтового ринку дало змогу пом'якшити негативний ефект від зниження вартості гривні: за минулий тиждень середня вартість А-95 по країні знизилася на 4 копійки. З початку тижня гривня подешевшала щодо долара на 0,41%.

Головна причина: масштабна купівля валюти з боку нерезидентів як під виведення дивідендів, так і фіксації прибутку після нещодавнього погашення ОВДП.

Між тим цифри Держстату свідчать про перше з 2016 року падіння реальних доходів — вони скоротилися в другому кварталі 2020 року на 73%.

Наявний дохід у розрахунку на одну людину знизився до 15 566 грн, що менше, ніж торік — 16 345 грн.

Найбільша стаття витрат українців у другому кварталі — «Продукти харчування та безалкогольні напої», на яку довелося 42,9% усіх витрат.

Така ситуація має сприяти падінню споживчої активності, що зі свого боку призведе до повільніших темпів відновлення економіки.

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини