Facebook Pixel

Як (не) пройти співбесіду: шкідливі поради

Аліса Батюк
менторка, карʼєрна консультантка, експертка платформи з розвитку карʼєри Happy Monday

Всім відомі базові правила поведінки на співбесідах: дізнаватися про компанію напередодні, приходити вчасно, нейтрально відгукуватися про попереднього роботодавця, ставити питання рекрутеру. Більшість кандидатів дотримується цих неписаних істин. Сьогодні Аліса Батюк, менторка, карʼєрна консультантка, експертка платформи з розвитку карʼєри Happy Monday розкаже про те, що ж варто робити під час інтервʼю, якщо насправді ви не дуже хочете отримати роботу.

Шкідлива порада №1. Підключайтеся до zoom-колу прямо з ліжка

Це найкращий спосіб продемонструвати, що ви — трудоголік і готові працювати 24/7. Як відомо, компанії таких цінують. Особливо рекрутери зацінять постільну білизну з красивим візерунком та ваші заспані очі.

Ще один варіант — вийти на вулицю і гуляти в парку, щоб ваша рука з телефоном постійно тряслася, обличчя в кадрі стрибало і неможливо було нормально вас сприймати. Вишенька на торті — прогулянка поруч із проспектом десь в годину пік, щоб ваш співрозмовник міг насолоджуватися тим, як неввічливі водії насолоджуються приємними побажаннями від інших.

Або ж можна спростити задачу і під час співбесіди сидіти у вашому теперішньому офісі. В оупен-спейсі, звісно, щоб всі колеги чули, що вам мало платять, тому ви плануєте звільнятися. Хтозна, може, зарплату вам підвищать і змінювати роботу не доведеться взагалі :)

Шкідлива порада №2. Жалійтеся на те, як довго ви вже шукаєте роботу

Люди люблять слухати скарги — це загальновідомий факт. До того ж, рекрутерам буде дуже цікаво пів години вислуховувати те, як зараз працює ринок, бо вони про це зовсім нічого не знають.

Взагалі, бізнес дуже цінує людей, які звикли звинувачувати у своїх проблемах когось іншого — економічну ситуацію, проблеми на ринку чи алгоритми LinkedIn. Одразу аж хочеться найняти таких, щоб допомогти їм вирішити всі проблеми. Бізнес же саме для цього і створений, чи не так?

Шкідлива порада №3. Розповідайте історію вашого життя в найменших деталях

Як відомо, у рекрутерів зазвичай дуже мало задач, тож вони залюбки будуть говорити з вами хоч цілий день. Саме тому на будь-яке питання варто відповідати щонайменше пʼять хвилин.

Ваші відповіді мають бути максимально загальними та не містити жодних прикладів із вашого попереднього досвіду. І не забудьте використовувати прикметники: наголосіть на тому, які ви працьовиті, амбітні, стресостійкі та творчі (звісно, без жодних підтверджень та пояснень).

Шкідлива порада №4. Не називайте своїх зарплатних очікувань

Бо раптом компанія запропонує вам саме ту суму, яку ви назвали? Буде неприємно, звісно. Тож краще убезпечити себе та одразу спитати: «А який у вас бюджет?»

Ясно, що рекрутер точно краще знає, скільки коштує безпосередньо ваш досвід та навички (навіть якщо ви — технічний вузькопрофільний спеціаліст, а рекрутер просто проводить першу співбесіду). І коли ви отримаєте від нього відповідь, обовʼязково спробуйте поторгуватись, бо саме так працює ринок.

Шкідлива порада №5. Запитайте про графік роботи

Коли ми влаштовуємося на роботу, то єдине, що дійсно має значення для нас — це графік роботи. Нічого страшного, що це зазвичай пишуть в описі вакансії (хто ж їх читає?), краще зайвий раз уточнити це у рекрутера.

А от інших питань варто взагалі уникати. В жодному разі не запитуйте про команду, цінності, корпоративну культуру та очікування від нового працівника — це ж взагалі не впливає на ваш вибір та комфорт під час роботи.

Якщо хочете справити найкраще враження на потенційного роботодавця, намагайтеся не ставити жодних питань. Бо чим менше знаєте, тим краще будете спати :)

QuoteЗвісно, це все жартівливі шкідливі поради, однак багато хто справді дотримується їх. Не будьте, як вони, а краще робіть все навпаки — тоді ваші шанси отримати роботу мрії зростуть в рази.
Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора