Facebook Pixel

Пошук роботи під час війни: покрокова інструкція

Кар’єрна консультантка, спеціалістка з профорієнтації, експертка платформи з розвитку кар’єри Happy Monday Альона Федько поділилася з The Page планом дій, якого варто дотримуватися, щоб знайти роботу.

Як знайти роботу: план дій

Щодня моніторте сайти та платформи з пошуку роботи.

Варто обрати конкретні «робочі години» для цього – це дисциплінує. Відгукуйтеся на ті вакансії, які підходять вашому профілю. Своє резюме варто трохи коригувати під кожну вакансію. «А ще рекомендую підписатися на розсилки вакансій. Така опція дуже гарно фільтрує саме ті позиції, які вам цікаві», — радить Альона Федько.

Розмістіть своє резюме на сайтах для того, щоб рекрутери та HR-менеджери могли вас знайти

Адже до 60% вакансій шукаються «в закриту», тобто інформації про відкриту посаду ви ніде не знайдете. «Компанія самостійно моніторить ринок праці та пише кандидатам, які відповідають їхнім вимогам. Відповідно, вам необхідно зробити так, щоб вас могли знайти і написати», — пояснює кар’єрна консультантка.

Підпишіться на всі можливі телеграм-канали, де розміщують вакансії

Сьогодні це один із важливих ресурсів пошуку роботи. Є різноманітні професійні та профільні групи, де розміщуються вакансії тієї чи іншої сфери. «Таким чином ви значно збільшуєте кількість позицій і вакансій, на які можете відгукнутися» — додає експертка.

Створіть або оновіть профіль у LinkedIn та встановіть статус «Opentowork»

«Багато хто недооцінює цю соціальну професійну мережу. Ваша сторінка – це по суті ваше резюме, і багато рекрутерів використовують LinkedIn для пошуку кандидатів. Також там є вкладка «Вакансії», де роботодавці викладають актуальні позиції, і це може бути ще одним гарним ресурсом для пошуку та відгуку. І звичайно ж, вам потрібно розширювати мережу контактів. Таким чином ваш профіль частіше буде попадати у пошук, якщо компанія буде шукати необхідного їй кандидата», — розповідає Альона Федько.

Напишіть мотиваційний пост на своїх сторінках у соціальних мережах

Пишіть про те, хто ви, що ви вмієте, в чому ви є експертом, і про те, що ви шукаєте роботу. «Деяких людей ця опція неймовірно лякає, хоча сьогодні в порядку речей використовувати свій нетворкінг, друзів та знайомих, щоб знайти роботу. І ні, це не соромно писати у соціальних мережах, що ви у пошуку роботи!», — впевнена вона.

Повідомте всіх ваших знайомих, колег і колишніх колег про те, що ви у пошуку

Зазначте, що ви будете дуже вдячні за будь-які можливості та рекомендації.

Складіть список компаній, які вам цікаві

Моніторте їхні сайти та сторінки у соціальних мережах. А, можливо, навіть відправте їм резюме та мотиваційний лист, просто без вакансії.

«Для того, щоб сьогодні знайти роботу, необхідно прикласти в рази більше зусиль, ніж до війни. Але хто шукає – той знаходить», — переконана Альона Федько.

Подякувати 🎉