Facebook Pixel

Як шукати і знайти роботу під час війни

Альона Федько
кар’єрна консультантка, спеціалістка з профорієнтації, експертка платформи з розвитку кар’єри Happy Monday

Що робити, якщо через повномасштабну війну ви залишилися без роботи? Шукати роботу! Планомірно, наполегливо, маючи чітку стратегію. Як це робити, розповідає Альона Федько, кар’єрна консультантка, спеціалістка з профорієнтації, експертка платформи з розвитку кар’єри Happy Monday.

Ситуація на ринку праці досить непроста, але робота є. І її потрібно вміти шукати! На ринок вийшло багато фахівців різного профілю, і конкуренція за одне місце значно збільшилася. То ж головне ваше завдання – зробити так, що вас могли помітити серед нескінченної кількості кандидатів.

Розмістити резюме і чекати або ж відгукнутися на декілька вакансій, не отримати відповіді і розповідати, що роботи немає, – це погана тактика. Хочу нагадати, що пошук роботи – це теж робота. І може займати повноцінний робочий день.

Адже вам потрібно і всі канали пошуку промоніторити, і резюме під кожну вакансію підправити. Так, так – під кожну! А ще мотиваційного листа написати.

А от де ж шукати цю невловиму роботу, давайте і розберемося.

Як скласти якісне резюме

Перше і важливе: вас зустрічають по вашому резюме. Воно має бути релевантним тій вакансії, на яку ви відгукуєтеся. Тобто функціонал, який описаний у вакансії, має відображатися у ваших досягненнях та обов’язках, які ви виконували на попередніх місцях роботи.

Друге: щоб виділитися серед сотні кандидатів, бажано написати якісний мотиваційний лист. Варіант: «Я буду радий, якщо ви розглянете мою кандидатуру на посаду Х, тому що я повністю відповідаю всім вимогам», – не підходить. Чому саме ви, які необхідні роботодавцю навички ви маєте, і чому хочете влаштуватися саме в їхню компанію – ось такий короткий зміст вашого листа.

А вже з якісним резюме і шаблоном мотиваційного листа ви приступаєте до пошуку роботи. Ваш щоденний план має виглядати приблизно так:

План дій з пошуку роботи

  • Ви моніторите сайти та платформи з пошуку роботи. Щодня. Раджу обрати конкретні «робочі години» для цього. Це дисциплінує. Відгукуйтеся на ті вакансії, які підходять вашому профілю. Ще раз нагадаю, що ви підправляєте своє резюме під кожну вакансію. А ще рекомендую підписатися на розсилки вакансій. Така опція дуже гарно фільтрує саме ті позиції, які вам цікаві.
  • Ви розміщуєте своє резюме на тих же сайтах для того, щоб рекрутери та HR менеджери могли вас знайти. Чому? Тому що, до 60% вакансій шукаються «в закриту», тобто інформації про відкриту посаду ви ніде не знайдете. Компанія самостійно моніторить ринок праці та пише кандидатам, які відповідають їхнім вимогам. Відповідно, вам необхідно зробити так, щоб вас могли знайти і написати.
  • Ви підписуєтеся на всі можливі телеграм-канали, де розміщують вакансії. Сьогодні це один із важливих ресурсів пошуку роботи. Є різноманітні професійні та профільні групи, де розміщуються вакансії тієї чи іншої сфери. Таким чином ви значно збільшуєте кількість позицій і вакансій, на які можете відгукнутися.
  • Ви створюєте/оновлюєте свій профіль у LinkedIn та встановили статус «Opentowork». Багато хто недооцінює цю соціальну професійну мережу. Ваша сторінка – це по суті ваше резюме, і багато рекрутерів використовують LinkedIn для пошуку кандидатів. Також там є вкладка «Вакансії», де роботодавці викладають актуальні позиції, і це може бути ще одним гарним ресурсом для пошуку та відгуку. І звичайно ж, вам потрібно розширювати мережу контактів. Таким чином ваш профіль частіше буде попадати у пошук, якщо компанія буде шукати необхідного їй кандидата.
  • Ви пишете мотиваційний пост у своїх соціальних мережах про те, хто ви, що ви вмієте, в чому ви є експертом, і про те, що ви шукаєте роботу. І це нормально! Деяких людей ця опція неймовірно лякає, хоча сьогодні в порядку речей використовувати свій нетворкінг, друзів та знайомих, щоб знайти роботу. І ні, це не соромно писати у соціальних мережах, що ви у пошуку роботи!
  • Ви повідомляєте всіх ваших знайомих, колег і колишніх колег про те, що ви у пошуку і будете дуже вдячні за будь-які можливості та рекомендації.
  • Ви складаєте список компаній, які вам цікаві, та моніторите їхні сайти та сторінки у соціальних мережах. А, можливо, навіть відправили їм резюме та мотиваційний лист, просто без вакансії.

Уявіть собі, що всі вищезгадані пункти – це складові рецепту, наприклад, борщу. І викинувши хоч один, ви борщ не зварите. Для того, щоб сьогодні знайти роботу, необхідно прикласти в рази більше зусиль, ніж до війни. Але хто шукає – той знаходить.

Тож дійте. І ваша робота вас обов’язково знайде!

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора