Кабмін затвердив Порядок припинення трудового договору в разі смерті роботодавця — фізичної особи або набуття чинності рішення суду про визнання такої особи безвісно відсутньою або оголошення її померлою.
Визначено докладну процедуру та алгоритм дій працівника, який має бажання припинити трудовий договір за таких обставин. Також встановлюються обов'язки та повноваження центрів зайнятості в разі подання працівником заяви про припинення трудового договору, крім того, регламентуються особливості взаємодії із центром зайнятості, Пенсійним фондом і Державною податковою службою.
Як розірвати трудовий договір із роботодавцем — фізособою, який помер
Щоб розірвати трудовий договір, працівник має подати до найближчого центру зайнятості такі документи:

- заяву про припинення трудового договору з викладенням інформації про смерть роботодавця;
- копії документів, що підтверджують смерть роботодавця, або відповідне рішення суду (за наявності);
- копії документа, що посвідчує особу, реєстраційного номера облікової картки платника податків чи паспорта громадянина України;
- інформацію про роботодавця;
- копію трудового договору чи наказу (розпорядження) про прийняття на роботу;
- копію трудової книжки (за наявності).
Після цього центр зайнятості повідомляє про припинення дії трудового договору Пенсійний фонд України (ПФУ) та Державну податкову службу. Датою припинення трудового договору вважається день подання заяви.
Протягом трьох робочих днів ПФУ має внести цю інформацію до Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування. А центр зайнятості на прохання працівника може додати запис у трудову книжку про припинення трудового договору.
Контекст. Єдиним способом юридичного оформлення припинення трудових відносин у таких випадках було звернення до суду із заявою про встановлення юридичного факту припинення трудових відносин із роботодавцем. Проте 19.07.2022 року набрав чинності закон № 2352-IX, який доповнив статтю 36 КЗпП пунктом 81, у якому передбачено таку підставу.