Незважаючи на те що високопоставлені мешканці Білого дому оптимістично вмовляють американський народ, а заразом й інший світ, що коронавірусні негаразди вже позаду, не всі схильні їм вірити.
І для цього є підстави з огляду на те, що кількість хворих у густонаселеній Флориді минулого тижня виросла вище за середній рівень, а Департамент охорони здоров'я у Вашингтоні виступив з попередженням про можливе збільшення кількості захворілих у національному масштабі.
Звісно, подібні дестабілізаційні новини з коронавірусних фронтів змушують інвесторів нервувати. Після драматичного падіння у четвер, яке багато хто розцінив як необхідну здорову корекцію, минулий тиждень став першим за останній місяць, коли індекси закрилися в червоному.
Звіт про роздрібні продажі повинен продемонструвати, наскільки бадьоро відчуває себе споживач.
Але, судячи з кольору ф'ючерсів у понеділок, корекція може тривати й надалі. І головна причина – побоювання з приводу другої хвилі коронавірусу, з якою буде так само важко боротися, як і з першою.
Адже ані вакцин, ані нових ефективних методів лікування поки ніхто так і не винайшов. До найближчої вакцини у кращому разі ще рік.
За останні два з невеликим місяці ринок виріс більше ніж на 40%, а це — найшвидше зростання в історії.
Можна стверджувати, що зліт відбувся з огляду на найоптимістичніші припущення про траєкторії майбутнього відновлення економіки.
Чи так це буде насправді, дізнаємося пізніше, але очевидно, що будь-яке відхилення від чудового сценарію змусить інвесторів нервувати й додасть волатильності.
Наскільки, побачимо вже цього тижня у вівторок, коли буде оприлюднено дані про роздрібні продажі за травень.
Звіт про роздрібні продажі повинен продемонструвати, наскільки бадьоро почувається головна надія й опора капіталістичної економіки – Споживач.
Чи готовий він повертатися до докризових рівнів споживання та наскільки швидко? Економісти, опитані Bloomberg, прогнозують, що роздрібні продажі в травні зростуть на 7,4%, компенсуючи величезні втрати квітня, коли падіння склало 16,4%.
У США можуть припинити виплачувати незаможним $600 на тиждень.
Економіка поступово відкривається, і люди прагнуть швидше повернутися до нормального життя. Як швидко це станеться, сказати складно.
По-перше, штати відкриваються поступово, а по-друге, хочемо ми цього чи ні, але криза призвела до певних змін у структурі та манері споживання.
До того ж негативно вплинуть високий рівень безробіття і той факт, що американська влада може припинити виплачувати незаможним $600 на тиждень, адже це вбиває мотивацію повертатися до роботи.
Останнє, на мій суб'єктивний погляд, є чистою правдою. Адже набагато веселіше отримати допомогу, відкрити рахунок на robinhood та зробити кілька божевільних ставок, ніж у поті чола заробляти на хліб. А раптом пощастить. Був вантажником, став трейдером! Кар'єра!!!
Гарного всім тижня і вдалих інвестицій!
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора