Бізнес-акваріум: що стоїть за війною Марченка та Гетманцева

Олег Гавриш
перший заступник головного редактора The Page

Як уже повелося, хочу повідомити вам неофіційні новини та версії, які стосуються відомих і прихованих подій в українському корпоративному світі, у бізнес-середовищі, у нашому акваріумі. Тут усі про всіх усе знають, іноді більше, ніж хотілося б.


Як розповіло The Page джерело в уряді, голова комітету Верховної Ради з питань фінансів Данило Гетманцев намагається воювати з міністром фінансів Сергієм Марченком.

Quote«Гетманцев ображений на те, що Марченко звільнив Сергія Верланова. Верланов разом із підприємцем Василем Костюком займався махінаціями з ПДВ. Гетманцев був у курсі та покривав це», — розповів співрозмовник в уряді.

За його словами, ситуація ускладнюється тим, що багато депутатів вимагають від Марченка різних призначень. Зокрема, депутат Максим Павлюк вимагає призначити лояльного до нього голову Чернівецької митниці.

Telegram Logo

Низку кандидатур на митницю пропонував і голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія, але теж отримав відмову. Утім, за інформацією співрозмовника, президент поки бачить причину інтриги проти Марченка й підтримує його.

Роздрібний ринок газу і далі штормить. Минулого тижня оператор ГТСУ неофіційно скаржився на рекордні відбори газу із системи з боку збутових компаній, що створює ризики для транспортування енергоресурсу.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!
Роздрібний ринок газу і далі штормить.

Проблема відбору газу в рамках дозволених небалансів (відхилення на 10% від заявлених обсягів) була завжди, але, за інформацією джерела в Міненерго, у серпні вона сягнула небувалих розмірів.

Збути, афілійовані з «Регіональною газовою компанією» Дмитра Фірташа, за місяць відібрали понад 150 млн кубів технічного газу, що становить приблизно 50% заявлених ними обсягів.

За такий «перебір» збутам доведеться заплатити пеню 10%, що неминуче відіб'ється на ціні газу для кінцевих споживачів. Причина несанкціонованого відбору є банальною: брак ресурсу в збутів.

І ще важливий момент: оператору за «небалансовий» газ можна заплатити з відстрочкою 60 днів, фактично переклавши на нього роль фінансування свого бізнесу.

QuoteШтрафи за відбір газу із системи зросли вдвічі — з 10 до 20%.

Як пояснює джерело в Міненерго, замість того, щоби займатися торговельною діяльністю на вільному ринку, збутові компанії з ні багато ні мало 8 млн клієнтів надають перевагу відбору газу із системи, переплачують, перекладаючи витрати на плечі клієнтів, але не купують газ.

Quote«Схоже, за час дії ПСО звичка отримувати газ без оплати й розраховуватися за нього, коли зручно, міцно в'їлася в бізнес-модель групи Фірташа», — говорить співрозмовник.

За його словами, напередодні опалювального сезону такий підхід створює серйозні ризики для споживачів, яким постачають газ збути, афілійовані з «Регіональною газовою компанією».

І про них добре знають у Нацкомісії з регулювання енергоринку та Антимонопольному комітеті.

Ліцензіати мають відповідати певним умовам: мати страховий запас газу, фінансові гарантії або фінансове забезпечення перед оператором ГТС, не кажучи вже про наявність базових обсягів ресурсу для своїх клієнтів, додає джерело.

Quote«З вересня, згідно з рішенням регулятора, штрафи за відбір газу із системи зросли вдвічі — з 10 до 20%. Вгадайте: хто заплатить за вересневі перебори газу збутами?» — питає він.

Продовжує свою війну з тютюновими компаніями й народний депутат Андрій Холодов.

Цифра прибутку табачників була занижена Холодовим у 250 (!) разів.

Він уже направив із десяток запитів до Мінфіну, податкових органів, у яких звинуватив табачників у заниженні прибутку, а отже, в ухилянні від сплати податку на прибуток.

Фактично цифру прибутку табачників було занижено Холодовим у 250 (!) разів, розповів співрозмовник The Page у фракції «Слуга народу».

Утім, самі виробники тютюну, судячи з усього, у боргу не залишаються. У відповідь на запит НАБУ минулого тижня вони передали розрахунки, які свідчать про втрати державою майже 1 млрд грн податків через спроби Холодова пролобіювати фіксовану націнку на тютюнові вироби минулого року.

Розслідування в НАБУ проти депутата виходить на фінішну пряму.

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини