Бізнес-акваріум: проблеми в енергетиці та претенденти на Ощадбанк

Олег Гавриш
перший заступник головного редактора The Page

Як вже в нас повелося, хочу повідомити вам неофіційні новини та версії, що стосуються відомих і прихованих подій в українському корпоративному світі, в бізнес-середовищі, в нашому акваріумі. Тут всі про всіх все знають, іноді більше, ніж хотілося б.


Сьогодні відбулася зустріч прем'єр-міністра Дениса Шмигаля з виробниками альтернативної енергії. Як розповіло джерело в Кабміні, у ході зустрічі Шмигаль запропонував учасникам ринку через рік знизити тарифи на сонячну енергію на 20%, а на вітрову — на 10%.

Учасники ринку пропозицію Шмигаля не прийняли, і підписати з ними меморандум не вдалося. Тож ситуація склалася патова. Зараз можливі чотири варіанти: підвищити тарифи для населення, знизити вартість електроенергії для атомної, теплової чи альтернативної електроенергії.

Telegram Logo

У першому випадку Кабмін чекає соціальний вибух. У другому — колапс головного виробника електроенергії в країні. У третьому — зупинка шахт і проблеми у Ріната Ахметова. У четвертому – невдоволення західних інвесторів.

Quote«Уряду доведеться вибрати якийсь комбінований варіант зниження тарифів. Найвірогідніше, постраждають альтернативна енергетика та атомники. Якщо альтернативники не погодяться з нинішньою, щадною пропозицією уряду, вони доведуть ситуацію до того, що їм уріжуть тарифи ще сильніше, тож мало всім не здасться», — упевнений співрозмовник у Кабміні.

Теплову генерацію навряд чи чіпатимуть ще й через те, що підприємець Ігор Коломойський контролює «Центренерго» і на нинішніх схемах щомісяця заробляє до $30 млн на постачанні на підприємство.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

«Власне, Коломойський тепер в одному човні з Ахметовим щодо заробітку на тепловій генерації, тому навряд чи її в принципі чіпатимуть», — сказало джерело.

Одним із претендентів на голову Ощадбанку є колишній секретар РНБО Олександр Данилюк. Про це розповіло The Page джерело в Мінфіні.

Втім, як і в нього, так і в Геннадія Хелемського шансів набагато менше, ніж у Андрія Пишного, який знову вийшов у фаворити перегонів.

Нинішній виконавчий директор «Нафтогазу» Юрій Вітренко, за неофіційною інформацією, планує зайнятися політичною кар'єрою в рамках Блоку Петра Порошенка.

«Через півтора місяця Вітренко піде з «Нафтогазу». І його плани однозначні — робити політичну кар'єру в рамках БПП. Аж до прем'єрських амбіцій», — сказав співрозмовник видання в «Нафтогазі».

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини