Як уже повелося, хочу повідомити вам неофіційні новини та версії, які стосуються відомих і прихованих подій в українському корпоративному світі, у бізнес-середовищі, у нашому акваріумі. Тут усі про всіх усе знають, іноді більше, ніж хотілося б.
Перша історія — про фармацевтів. Уже найближчим часом в Україну розпочнеться постачання вакцини проти коронавірусу від китайської компанії Sinovac. Це один із чотирьох виробників вакцини, який був найближче до вдалого завершення запуску препарату. Три інші — Pfizer, Moderna та AstraZeneca.
Історія цікава тим, що в листопаді — грудні на фінальному етапі «перегонів вакцин» перевагу отримали дві американські компанії — Pfizer і Moderna. Сталося це після того, як в AstraZeneca помер один з учасників випробувань.
Пізніше з'ясувалося, що він приймав плацебо, але через його смерть випробування в Бразилії тимчасово зупинили. З Sinovac сталася ще більш дивна історія: один з учасників випробувань вкоротив собі віку.
Тобто компанію взагалі не можна було ні в чому звинуватити. Проте випробування зупинили на тиждень, поки тривав розгляд обставин, і вперед вибився Pfizer.
«Пізніше Sinovac знову дали «зелене світло», компанія отримала всі позитивні дозволи й навіть змогла надолужити згаяне. Зрештою вакцина Sinovac з'явиться в Україні першою, тоді як препарат Pfizer потрапить до нашої країни не раніше квітня місяця. Це зі свого боку дуже справедливе завершення історії», — розповів
співрозмовник у МОЗ.
Як зазначило джерело в Міністерстві закордонних справ, призначення Оксани Маркарової послом до США ні до чого доброго не призведе.

Річ у тім, що Маркарову затвердила стара адміністрація республіканців Майка Помпео, а новий Держдеп ставиться до попереднього доволі напружено.
«Тому можна очікувати досить прохолодного ставлення до Маркарової. Не кажучи вже про те, що вона не кадровий дипломат з усіма наслідками, що випливають. Власне, її засунули просто для того, щоб вона ходила за грошима МВФ. Отже, призначення так собі», — розповів співрозмовник у МЗС.
На доньку «Ощадбанку Росії» в Україні є щонайменше два потенційні покупці. Це підприємці Валерій Хорошковський і Андрій Іванчук. Про це повідомило джерело на банківському ринку.
За його словами, Хорошковському вже навіть вдалося ввести своїх людей до керівництва банку для вивчення ситуації. До того ж може йтися як про купівлю активу в російського «Сбербанку», так і про банальний поділ майна, ліцензій і клієнтів банку.
Наступна наша колонка вийде цього тижня в четвер.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
У центрі культури і сенсів: що обговорювали на 18-му Українському маркетинг-форумі