Facebook Pixel

Бізнес-акваріум: ігри з вакциною та призначення Оксани Маркарової

Олег Гавриш
перший заступник головного редактора The Page
Фото: Frauke Riether/Pixabay

Фото: Frauke Riether/Pixabay

Як уже повелося, хочу повідомити вам неофіційні новини та версії, які стосуються відомих і прихованих подій в українському корпоративному світі, у бізнес-середовищі, у нашому акваріумі. Тут усі про всіх усе знають, іноді більше, ніж хотілося б.


Перша історія — про фармацевтів. Уже найближчим часом в Україну розпочнеться постачання вакцини проти коронавірусу від китайської компанії Sinovac. Це один із чотирьох виробників вакцини, який був найближче до вдалого завершення запуску препарату. Три інші — Pfizer, Moderna та AstraZeneca.

Історія цікава тим, що в листопаді — грудні на фінальному етапі «перегонів вакцин» перевагу отримали дві американські компанії — Pfizer і Moderna. Сталося це після того, як в AstraZeneca помер один з учасників випробувань.

Telegram Logo

Пізніше з'ясувалося, що він приймав плацебо, але через його смерть випробування в Бразилії тимчасово зупинили. З Sinovac сталася ще більш дивна історія: один з учасників випробувань вкоротив собі віку.

Тобто компанію взагалі не можна було ні в чому звинуватити. Проте випробування зупинили на тиждень, поки тривав розгляд обставин, і вперед вибився Pfizer.

Quote«Пізніше Sinovac знову дали «зелене світло», компанія отримала всі позитивні дозволи й навіть змогла надолужити згаяне. Зрештою вакцина Sinovac з'явиться в Україні першою, тоді як препарат Pfizer потрапить до нашої країни не раніше квітня місяця. Це зі свого боку дуже справедливе завершення історії», — розповів The Page співрозмовник у МОЗ.

Як зазначило The Page джерело в Міністерстві закордонних справ, призначення Оксани Маркарової послом до США ні до чого доброго не призведе.

Річ у тім, що Маркарову затвердила стара адміністрація республіканців Майка Помпео, а новий Держдеп ставиться до попереднього доволі напружено.

Quote«Тому можна очікувати досить прохолодного ставлення до Маркарової. Не кажучи вже про те, що вона не кадровий дипломат з усіма наслідками, що випливають. Власне, її засунули просто для того, щоб вона ходила за грошима МВФ. Отже, призначення так собі», — розповів співрозмовник у МЗС.

На доньку «Ощадбанку Росії» в Україні є щонайменше два потенційні покупці. Це підприємці Валерій Хорошковський і Андрій Іванчук. Про це повідомило джерело на банківському ринку.

За його словами, Хорошковському вже навіть вдалося ввести своїх людей до керівництва банку для вивчення ситуації. До того ж може йтися як про купівлю активу в російського «Сбербанку», так і про банальний поділ майна, ліцензій і клієнтів банку.


Наступна наша колонка вийде цього тижня в четвер.

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини