Facebook Pixel

Бізнес-акваріум: газ, КРАІЛ і ОГХК

Олег Гавриш
перший заступник головного редактора The Page

Як завжди, хочу повідомити вам неофіційні новини та версії, які стосуються відомих і прихованих подій в українському корпоративному світі, у бізнес-середовищі, у нашому акваріумі. Тут усі про всіх усе знають, іноді більше, ніж хотілося б.

За арештом члена Комісії з регулювання азартних ігор і лотерей Євгена Гетьмана стоїть системна війна між Національним антикорупційним бюро та Службою безпеки України. Гетьман був поставлений у КРАІЛ від СБУ, і всю свою діяльність він координував із керівництвом відомства.

Quote«У випадку з НАБУ все сталося банально: до агентства прийшов заявник і здав його. З липня велася оперативна розробка», — зазначило джерело в Офісі президента.

За його словами, це не єдиний випадок, коли представники СБУ перебувають у розробці НАБУ.

Quote«Аналогічна ситуація зараз і в інших відомствах і держмонополіях, і найближчим часом ми можемо почути про деякі інші гучні прецеденти», — зауважив співрозмовник видання.

До фінальної частини конкурсу з продажу акцій Об'єднаної гірничо-хімічної компанії (ОГХК) вийшли три компанії. Одна з них представляє інтереси підприємця Олександра Грановського, партнера Петра Порошенка. Ще одна є наближеною до Дмитра Фірташа, повідомило джерело, близьке до Фонду держмайна. Нагадаємо, що раніше проти титанового бізнесу Фірташа було введено санкції. Глава РНБО Олексій Данилов пов'язував це з тим, що Фірташ постачав титан на російські держпідприємства.

Днями Вищий земельний суд Дюссельдорфа відхилив позов Nord Stream AG, оператора «Північного потоку — 2», який намагався уникнути норм газової директиви ЄС. У підсумку «Газпром» зобов'язали знайти незалежну керуючу компанію для трубопроводу «Північний потік — 2» і головне — заборонили йому наповнювати газопровід своїм газом більш як на 50%. Решту 50% має надати інший незалежний постачальник із Росії.

Рішення суду не розв'язує для України головну проблему — зниження транзиту газу через територію країни, зазначило джерело в Міненерго.

Quote«Цього року Україна відправить транзитом 50 млрд куб. м російського газу. Половина потужності «Північного потоку — 2» — це 27,5 мільярда кубометрів. Тобто понад половину обсягу транзиту. Якщо система запрацює, то Україна втратить щонайменше 2 мільярди доларів валютної виручки від транзиту», — пояснив співрозмовник видання.

У крайньому разі російська влада може скасувати монополію «Газпрому» на експорт і завантажити потужності газопроводу, що залишилися, за допомогою «Роснєфті» та «Новатек».

Quote«У разі форс-мажора в Росії з'являється можливість повністю залишити Україну без транзиту. Тобто глобально вони своєї мети досягли. Хоча для цього їм доведеться скасувати експортну монополію для «Газпрому». Але та сама «Роснєфть» також перебуває під контролем Кремля, тому принципово це нічого не змінить», — пояснив співрозмовник видання.
Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]