Facebook Pixel

Більшість у республіканців і ризик локдауну в Україні — підсумки тижня

Сергій Родлер
Аналітик TeleTrade
Фото:  Alexandra_Koch/Pixabay

Фото: Alexandra_Koch/Pixabay

Учасники ринку й далі вкрай уважно стежать за американськими виборами, невизначеність результатів яких усе ще зберігається.

З позитивного варто зазначити той факт, що республіканцям, схоже, вдалося зберегти більшість у Сенаті США, а отже, навіть у разі обрання президентом Джо Байдена ймовірність обіцяного демократами підвищення податкової ставки значно знижується.

Американські фондові активи відреагували на це зростанням, водночас попит на долар дещо знизився.

Telegram Logo

Крім того, такий результат призведе до нижчого розміру економічних стимулів (демократи готові йти на вищі бюджетні витрати), але цей факт поки ігнорується.

Багато громадян голосували цього року поштою, унаслідок чого процес підрахунку голосів у деяких штатах затягнувся.

Зокрема, йдеться про два принципові для кандидатів штати: Вісконсин і Мічиган, де ще в середу лідирував Трамп, але вже в четвер розгубив перевагу після обліку бюлетенів, відправлених поштою, які пізно надійшли.

Республіканці звинувачують демократів у вкиданні бюлетенів, водночас Трамп звернувся до суду з вимогою про перерахунок голосів.

Як довго триватиме процес підрахунку голосів і розв'язання всіх спірних моментів, невідомо, але поки інвестори з оптимізмом реагують на ситуацію, що склалася, завдяки чому тиск на валюти та інструменти країн, що розвиваються, дещо послабшав.

Китайський фондовий ринок, який активно зростав в останні місяці на тлі відновлення економіки, отримав серйозний удар.

Річ у тім, що на біржах Гонконгу та Шанхая мало відбутися первинне розміщення акцій гіганта фінансових послуг Ant Group, яке могло стати найбільшим за кількістю залученого капіталу — $34,4 млрд.

Однак в останню мить IPO було скасовано китайськими регуляторами, які повідомили менеджменту компанії про можливі проблеми в задоволенні всіх умов щодо розкриття інформації.

Уряд країни посилається на деякі суттєві зміни в нормативно-правовій базі, але не наводить будь-якої конкретики.

Результатом стали масштабні розпродажі з боку інвесторів, адже міжнародні гравці знову згадали про уразливості ринку перед діями Комуністичної партії.

Крім того, зростає стурбованість внутрішньою напруженістю в країні між керівною партією та підприємницьким класом, що стрімко набирає фінансову владу.

У Верховній Раді тим часом шукають нові джерела поповнення бюджету.

Голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики заявив, що в разі оподаткування великих транснаціональних компаній (Google, Facebook тощо), які діють у галузі електронної комерції, надходження до бюджету зростуть на 3 млрд грн.

Цей закон було зареєстровано в парламенті 2 жовтня. Вітчизняні законодавці діють з огляду на досвід інших країн, зокрема європейських.

А в Міністерстві охорони здоров'я пропонують посилити карантин. Поки йдеться про закриття точок харчування та розважальних зон у торговельних центрах.

Водночас роботу магазинів пропонується залишити без змін. Утім, як показує міжнародна практика, цих заходів найчастіше виявляється недостатньо, через що зберігається висока ймовірність введення повноцінного локдауну.

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини