Тиждень буде багатий на події. Насамперед чекаємо на статистику щодо зміни індексу ділової активності промислового сектору за жовтень у всьому світі.
Релізи розпочне Китай. Потім упродовж тижня інвестори кожної країни із завмиранням серця чекатимуть на результати виборів президента США й дії незгодної сторони за підсумком події.
По-перше, чекаємо на високу волатильність зміни цін на метали, енергоресурси, валюти. По-друге, не чекаємо передбачуваності. Так, наприклад, не варто розраховувати на однозначне зростання цін на золото, японську єну або долар США у світі загалом.
Валюти країн, що розвиваються, можуть опинитися під тиском, однак без різких девальваційних стрибків.
Валюти енергозалежних країн — канадський долар, мексиканський песо, норвезька крона тощо — дешевшатимуть цього тижня, адже нафта різко просіла в ціні.
Під кінець жовтня ціна опустилася нижче ніж $37 за барель із прицілом на $35 уже в перший тиждень листопада. Золото зі свого боку торгується практично без змін.
Однак на тлі того, що ми бачили різку зміну цін на метали впродовж року, зараз, у перший тиждень листопада після виборів президента США, різких стрибків не чекаємо.
Найімовірніше, світ захоче почути різні думки аналітиків, коментарі щодо монетарної системи Америки, наміри щодо зовнішньої політики, і тільки після цього можуть намітитися агресивні зміни.
Можна очікувати, що з'явиться зайва волатильність і інвестори перевкладатимуть гроші з доларів, наприклад, у криптовалюту або в золото.
Зі статистичних даних поточного тижня з 2 до 6 листопада також варто звернути увагу на те, що 65% американських компаній уже відзвітували за результатами квартальної активності.
Однозначного негативу на ринку немає, тому на тотальні продажі за індексами S&P500, Nasdaq, DJI, Russell 2000 ми не чекаємо, але й купувати ці індекси рано.
Причиною небажання активно вести торги є момент виборів президента США, який додає ризику до будь-яких спекулятивних намірів.
У вівторок, 3 листопада, також відбудеться реліз щодо монетарної політики Австралії та Малайзії. У середу, 4 листопада, чекаємо на публікацію щодо кількості робочих місць поза сільськогосподарським сектором від ADP за жовтень.
Цей показник традиційно є важливим перед релізом даних щодо ринку праці, які публікують кожну першу п'ятницю нового місяця.
У четвер, 5 листопада, відбудеться засідання за ставкою ФРС США — прогноз без змін, на рівні 0 — 0,25%. Однак коментарі розглядатимуться як вектор розвитку для всього світу.
Зазначимо, що центробанки по всьому світу діють слідом за Америкою, отже, потенційно оптимістичні коментарі можуть стати сигналом того, що падіння валют країн, що розвиваються, й української гривні зокрема може тимчасово зупинитися на тлі скорочення зовнішнього тиску на їхні економіки.
Крім того, у четвер, 5 листопада, чекаємо на ставку Банку Англії — прогноз без змін, на рівні 0,100%; а також ставки ЦБ Норвегії та Чехії.
У п'ятницю традиційно важливими будуть оцінки рейтингових агентств. Так, S&P Global Ratings опублікує рейтинги Єгипту та Катару; Fitch Ratings опублікує рейтинги Німеччини та Словаччини, а Moody's Investors Service може опублікувати рейтинги Греції, Італії, Фарерських островів, Того.
Українська гривня може продемонструвати помірне ослаблення на тлі зовнішнього фону, але різкої девальвації до 32 — 35 гривень за долар не чекаємо.
Коронавірус як чинник впливу на валютний ринок у всьому світі поки що зберігає свою актуальність.
Однак невідомо, як поводитимуться світові ЗМІ після завершення виборів у США.
Якщо політичні еліти вирішать ввести карантин по всьому світу або, навпаки, про коронавірус різко почнуть говорити менше, то це стане однозначним сигналом того, що ситуацію використовують як важіль впливу на населення всіх країн.
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора