Facebook Pixel

День виборів: чого чекати інвесторам у разі перемоги Байдена

Іван Компан
фінансист, засновник First Kyiv Investment Club
Фото: DWilliams/Pixabay

Фото: DWilliams/Pixabay

Тиждень Х настав! Завтра, 3 листопада, американський народ обиратиме правителя на наступні 4 роки.

На сьогодні 85 млн американських громадян уже проголосували достроково, що становить приблизно половину всіх тих, хто проголосував 2016-го.

Згідно з національним опитуванням, поки що лідирує Джо Байден із рахунком 51,1% на 43,9%, але, що дуже важливо, — це перевага Байдена в окремо взятих штатах, які є ключовими з погляду кількості голосів.

Telegram Logo

Також, на думку аналітиків, досить високими є шанси на те, що може бути реалізований сценарій «блакитної хвилі», коли демократи «завоюють» не тільки Білий дім, а й Сенат, водночас зберігаючи більшість у Конгресі.

За оцінкою UBS, наразі ймовірність такої події становить 55%. Імовірність того, що Сенат і президентство дістануться республіканцям, становить 28%.

До чого готуватися? Якщо сценарій «блакитної хвилі» стане реальністю, то, судячи з усього, на американців чекає підвищення податків, посилення антимонопольного законодавства, зміна правил регулювання окремих галузей, підвищення витрат на охорону здоров'я та освіту, вищі мінімальні зарплати. Усе це точно не на руку великому бізнесу.

З іншого боку, зростає ймовірність того, що розмір нового пакету допомоги, про який республіканці та демократи так і не змогли домовитися до виборів, буде максимальним, і цілком імовірно, що сам пакет не стане останнім.

Це важливо, адже саме фінансові вливання були головною рушійною силою ринків упродовж останніх місяців. Чи зможе новий пакет переважити традиційні «демократичні» палиці в колеса великого бізнесу, побачимо.

Якщо ж переможе Байден, а республіканці зможуть утримати Сенат, то доля нового пакету допомоги стане досить невизначеною й ринки навряд чи цьому радітимуть.

Ну й останнє: якщо, як і 2016-го, попри всі прогнози переможе Трамп, а республіканці утримають Сенат, що малоймовірно, але все ж таки, то в короткостроковій перспективі можна чекати на позитивну реакцію ринків.

Хоча за такого сценарію з демократами, що контролюють нижню палату, ми знову станемо свідками протистояння двох сил із дуже обмеженою здатністю досягати компромісу з важливих питань.

Що робити інвесторам? З погляду короткострокової перспективи надзвичайно важливим є те, наскільки швидко та за правилами пройдуть самі вибори, адже будь-яке зволікання з визнанням нового президента США загрожує обернутися значними втратами для ринку.

У будь-якому разі на нас чекає дуже волатильний тиждень, і, напевно, найкращою стратегією буде або позакривати позиції та перечекати, або хеджувати.

Звісно, вибори президента США за своєю важливістю, масштабом і впливом на ринки переважують усі інші події цього тижня, але згадати про них, безумовно, варто.

Цього тижня Комітет із монетарної політики ФРС проведе чергове засідання. Найімовірніше, жодних змін процентної ставки не відбудеться — у ФРС обіцяли тримати її на нулі ще дуже довго. Головний інтерес викликає те, як керівництво регулятора оцінює поточну ситуацію й перспективи виходу з кризи.

Про це дізнаємося в четвер із пресрелізу ФРС і пресконференції Пауелла.

Сезон корпоративних результатів у розпалі. Цього тижня на нас чекає багато відомих імен, але, звісно, усі вони теж опиняться в тіні виборів.

Хоча, безумовно, будь-яке відхилення від очікувань може істотно додати волатильності окремим паперам.

Закінчимо тиждень звітом про ринок праці за жовтень. Безробіття очікується на рівні 7,6% — це на 0,3% нижче, ніж у вересні, але вдвічі з гаком більше, ніж до кризи.

Особливий інтерес викликатиме кількість так званих «постійних безробітних», яка розглядається як хороший індикатор кількості компаній, що закрилися через вірус, і загалом шкоди, завданої вірусом бізнесу.

Зазвичай звіт викликає підвищений інтерес інвесторів і значно впливає на ринки. Цієї п'ятниці все розглядатиметься крізь призму виборів, що, найімовірніше, посилить реакції інвесторів. Тож готуємося до волатильності!

Гарного всім тижня та вдалих інвестицій!

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини