Оголошення про те, що президент США та перша леді захворіли на СOVID-19, змусили інвесторів у п'ятницю добряче похвилюватися.
І є від чого, адже хвороба Дональда Трампа лише підвищує рівень невизначеності, яка ось уже який тиждень тяжіє над ринками.
- Насамперед тривожно виглядає ситуація із самими виборами, до яких залишилося вже менше ніж місяць.
Цього разу все йде не зовсім за планом з огляду на заяви Трампа про те, що виборців можуть обдурити заради перемоги Байдена, а він, президент, на все це неподобство спокійно не дивитиметься та мирно передавати владу в разі програшу брехунам не збирається.
- По-друге, переговори з демократами щодо нового пакету допомоги йдуть повним ходом, і додатковий тиск із Білого дому точно не був би зайвим, особливо для того, щоби забезпечити успіх ще до виборів. Хотілося б, адже без нових фінансових вливань економіці доведеться туго.
- По-третє, хвороба Трампа змусила весь світ із новою силою відчути, що вірус не переможений і захворіти може будь-хто.
Ось тому увага всього світу і прикута до президентського лікарняного ліжка, і кореляція між температурою на термометрі Трампа та значеннями індексів фінансових ринків є дуже високою.
Сьогодні, у понеділок, після того, як заявили, що президент одужує, ф'ючерси одразу ж зазеленіли в очікуванні того, що на одну невизначену змінну в моделі фінансового ринку стане менше.
Передвиборчі дебати тривають, але вже на рівні кандидатів у віцепрезиденти США. Цього тижня, у середу, у дискусії зійдуться чинний віцепрезидент Майкл Пенс і кандидатка на цей пост Камала Харріс.
У ситуації, коли президент Трамп у лікарні і, за словами його лікарів, «наступні кілька днів мають стати вирішальними», інтерес до дискусії віцепрезидентів буде, напевно, вище, ніж зазвичай.
Протоколи засідання ФРС. Крім хвороби Трампа, однією з важливих подій тижня, що точно заслуговує на увагу інвесторів, стане оприлюднення протоколів останнього засідання Комітету з монетарної політики ФРС, яке очікується в середу.
У нинішній фінансовій ситуації від дій центробанку залежить дуже багато — на мою думку, навіть більше, ніж від рішень президента.
Звісно, нічого кардинально нового ми з протоколів не дізнаємося, але інвесторам, напевно, цікаво буде посмакувати подробиці дискусії, що розгорнулася на засіданні в середині вересня.
У заяві за підсумками засідання йдеться:
«Комітет ухвалив рішення зберегти ставки на рівні від 0 до ¼ відсотка та вважає, що заданий рівень необхідно буде підтримувати доти, доки ринок праці не досягне повної зайнятості, а інфляція складе 2% і продемонструє тенденцію до незначного перевищення цього рівня протягом деякого часу».
Двоє із членів комітету — Роберт Каплан і Ніл Кашкарі — не погодилися із запропонованим формулюванням. Голова ФРБ у Далласі Каплан висловився за те, щоби дати ФРС більше свободи в питанні підвищення ставок.
А голова ФРБ у Міннеаполісі Кашкарі, навпаки, виступив за те, щоби Комітет узяв на себе більш формальні зобов'язання зберегти ставки на рівні, який наближується до нуля, поки інфляція не досягне стійкого рівня 2%.
Найімовірніше, у протоколах ми побачимо більше деталей про дискусію, що відбулася, а з огляду на величезний вплив ФРС на поведінку фінансових ринків кожне слово матиме значення.
З макроекономічних показників, як завжди, цікаво буде дізнатися дані про безробіття, які оприлюднять у четвер. Очікується, що кількість первинних заявок складе 820 тис.
Минулого тижня цей показник був на рівні 837 тис. І треба сказати, що хоча кількість первинних заявок уже кілька тижнів перебуває нижче за психологічно важливу позначку в мільйон, воно особливо не знижується, коливаючись у межах декількох десятків тисяч.
Уповільнення на ринку праці є очевидним, оптимізму це точно не викликає й навряд чи допоможе Трампу виграти вибори.
Сезон корпоративних результатів тільки починається. Цього тижня результати оголосять лише кілька компаній, найвідоміша з яких — Levi's. Як бачите, нічого доленосного, усе цікаве ще попереду.
Чого чекати цього тижня? Загалом поведінка ринків цього тижня багато в чому залежатиме від температури Трампа та новин про просування пакета коронавірусної допомоги, без якого подальше зростання ринку виглядає дуже сумнівно.
Ну і, як завжди, не можна виключати якихось непередбачуваних подій. Сподіваємося, що вони будуть хорошими!
Гарного тижня та вдалих інвестицій!
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора