Торгівля попросила знижку. У Києві просіли орендні ставки в ТРЦ

Торгові центри переглянули ставку оренди / pixabay

Торгові центри переглянули ставку оренди / pixabay

Орендні ставки в ТРЦ за довготривалими договорами знизилися на 5-10% з початку року у зв'язку з переглядом умов через масштабний локдаун, спровокований пандемією коронавірусу. Як розповіли The Page аналітики CBRE Ukraine, наймасштабніше просідання сталося в центрі міста.

Районним ТРЦ пощастило більше — якірні орендарі та магазини товарів першої необхідності й надалі забезпечували місцевий попит.

За підсумками 1 півріччя орендна ставка в кращих топових торгових центрах становила $80 — 110/кв. м на місяць, водночас у другому півріччі 2019 року вона досягала $85 — 115/кв. м.

Telegram Logo

В інших ТРЦ показник за підсумками першого півріччя нинішнього року був на рівні $40 — 60/кв. м на місяць.

The Page поспілкувалося з представниками кількох великих ТРЦ на правому та лівому березі Дніпра, щоби зрозуміти, як ринок відреагував на необхідність перегляду орендних взаємин. У розмові з виданням гравці сегменту торгової нерухомості не приховували, що пішли на поступки й запропонували дисконти системним орендарям. Загалом вони досягали 10-15% вартості до карантину. Зараз ситуація вирівнялася.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Як повідомляють аналітики компанії CBRE Ukraine, середня вакантність на ринку зросла на 6,6% (+2,1 в.п. з початку року), що пов'язано з введенням нових торгових площ. Йдеться про ТРЦ Retroville (80,7 тис. кв. м).

«Досвід карантину та масштабного локдауна, який призвів до закриття ритейл-операторів, мав драматичний ефект і зрештою підвищив інтерес орендарів до встановлення рухомої орендної ставки залежно від товарообігу», — розповідає керуючий партнер CBRE Ukraine Радомир Цуркан.

Аналітики компанії не очікують різкого збільшення вакантності впродовж року, адже орендодавці зазвичай залишаються гнучкими в короткостроковому коригуванні орендної ставки з метою утримання орендарів.

«Ймовірно, інвестиційна активність поступово відновиться 2021 року, бо саме наступного року очікується доступна вакцина, а постковідна модель традиційного шопінгу стане передбачуванішою», — резюмував Цуркан.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини