Він майже ніколи не з'являється публічно. У мережі можна знайти лише декілька його фотографій. Однак власність Максима Кріппи знайома широкому колу українців: кіберспортивна команда NAVI, GSC Game World, величезні будівлі у центрі Києва. Про шлях найтаємничішого інвестора України – у матеріалі .
Максим Кріппа максимально відсторонений від публічності. Він не дає інтерв’ю, у пошукових запитах не знайдеш його біографію.
Кріппі 46 років. Першим великим бізнесом для нього став ігорний. У липні 2006 року він відкрив у Броварах ТОВ «МОНАКО КЛУБ», яке займалося азартними іграми. На той час ігрові автомати стояли усюди – на вокзалах, ринках, зупинках транспорту, торговельних центрах. Ледь не кожен, маючи ліцензію вартістю мільйон гривен, міг поставити автомати. Однак у 2008 році прем'єр-міністр Юлія Тимошенко заборонила цей бізнес. Приводом для цього стала пожежа у залі ігрових автоматів у Дніпрі, під час якої загинули люди.
Паралельно Кріппа розвивав бізнес, пов’язаний з нерухомістю. Про це говорить його володіння до 2012 року ТОВ «Лео груп» та «ЛЕО КОРПОРЕЙШН Україна». У 2009 році Кріппа став власником Броварського оптового ринку, яким володіє досі.
Повернувся Кріппа до ігорки у 2012 році, щоправда, перейшовши в онлайн-сегмент, який на той час не був зарегульований. Цей напрям він розвивав на пару з Максимом Поляковим, колишнім власником американської ракетної компанії Firefly. Восени 2013-го партнери володіли оператором онлайн-гемблінгу GGS 50% на 50%.
Максим Кріппа політик
У 2015 році Кріппа балотувався у Київську міськраду від партії «Самопоміч». Однак набравши 11,7831%, він не зміг пройти до Київради. Також людина з однаковими з Кріппою ініціалами значилася помічником нардепів Івана Бокия (з 2006 по 2007 рр.), Валерія Бабенка та Руслана Лук’янчука (з 2007 по 2012 рр.).
Гральний бізнес Максима Кріппи
За даними Forbes, Максима Кріппу пов’язували із мережею онлайн-казино «Вулкан» (ТОВ «КОНКУЕРОР»).
Кіберспорт Макса Кріппи
З липня 2022 року Кріппа є кінцевим бенефіціарним власником найвідомішої української кіберспортивної команди NaVi (Natus Vincere). За 12 років колективи під брендом NAVI в різних іграх заробили $18,7 млн призових. Вартість самої команди оцінюється у $100 млн.
Кріппа також має зв’язки з Maincast, що займається кіберспортивними трансляціями, та володіє часткою компанії понад 25%. «Ми володіємо приблизно 90–95% прав на висвітлення всіх турнірів у кіберспорті українською мовою», — розповідав Віталій Волочай, співзасновник студії Maincast і бізнес-партнер Кріппи. Також компанія є монополістом на кібертрансляції у країнах СНД.
Ігрова індустрія Макса Кріппи
У вересні 2023 року Кріппа купив компанію GSC Game World, яка є розробником гри S.T.A.L.K.E.R., а також відома серією стратегій «Козаки».
ЗМІ, які пов’язують з Максимом Кріппою
У грудні 2022 року Тетяна Снопко, колишня піарниця бізнесмена Максима Полякова та Максима Кріппи, купила ТОВ «Медіаманія» та ТОВ «Комунікаційний Хаб «Економіка», що обслуговують холдинг «Економіка+». До нього входять одне з найстаріших із нині діючих онлайн-видань з ухилом в бізнес-тематику Delo.ua (17 років), «жіночий» портал WoMo та нішевий маркетинговий MMR. Як нова власниця «Економіки+» Снопко відзначилася на липневому івенті WoMo – конференції SHE Congress у столичному готелі Fairmont.
У червні 2023 року вона придбала ТОВ «Українські Медійні Системи» та «Хаб Главком», що володіють суспільно-політичним порталом «Главком», якому вже 13 років. Записи про бенефіціарів «Главкома» в реєстрах змінилися в середині червня 2023-го. Однак передача інтелектуальних прав ще триває, до його завершення сторони відмовляються коментувати угоду. Скільки на це піде часу з огляду на воєнний стан – невідомо, каже Снопко.
За оцінками співзасновника Megogo Федора Дроздовського, вартість «Главкому» та Delo.ua оцінюється в $3-$3,5 млн. «Знаю ціну подібного медіа, тому можу з високою ймовірністю припустити, що сума угоди склала від $3-3,5 млн за обидва видання. Вони мають коштувати майже однаково, проте «Главком» дещо дорожче», — коментував він Forbes.
Угоди медійники пов’язували з бажанням Кріппи зайти у медіаринок. Проте Тетяна Снопко це спростовує, запевняючи, що ні на кого не працює.
Нерухомість Макса Кріппи
У грудні 2023 року стало відомо, що компанія забудовника Вадима Столара продала відомий в Києві бізнес-центр «Парус» на перетині вулиці Мечнікова та бульвару Лесі Українки компанії Максима Кріппи, 33-поверховий бізнес-центр «Парус» до 2010 року був найвищим бізнес-хмарочосом в Україні, наразі він поступився ЖК «Кловський» та БЦ «Гулівер».
15 липня 2020 року Фонд державного майна продав державний пакет акцій готелю «Дніпро». Остаточна вартість об'єкта склала 1 млрд 111 млн грн. Покупцем виступила компанія «Смартленд». Остання також пов’язана з Кріппою та кіберспортивною командою NAVI.