Facebook Pixel

В Італії хочуть розширити обіг готівки, але Єврокомісія виступає проти

Європейська комісія (ЄК) застерегла уряд Італії від реалізації планів щодо заохочення використання готівки. На думку Брюсселя, це суперечать зобов'язанню Риму боротися з ухиленням від сплати податків, йдеться в статті, опублікованій Financial Times.

Новий прем'єр-міністр Джорджія Мелоні хоче підвищити стелю для операцій із готівкою до 5 тис. євро. Водночас попередні уряди обіцяли скоротити з 1 січня 2023 року ліміт із нинішніх 2 тис. євро до 1 тис. євро. Мелоні також хоче надати продавцям право відмовлятися від приймання цифрових платежів для транзакцій на суму менш як 60 євро, не побоюючись штрафних санкцій.

У своїй оцінці проєкту бюджету Італії ЄК заявила, що заходи щодо заохочення використання готівки порушують економічні принципи. У Комісії також нагадали, що скорочення ухилень від сплати податків є умовою для отримання Італією 200 млрд євро з фондів відновлення ЄС.

Загалом у Брюсселі вважають плани уряду Мелоні щодо скорочення видатків і дефіциту держбюджету розсудливими. Але вони стурбовані тим, що заходи «готівкового послаблення», які розглядаються як популістська поступка прихильникам малого бізнесу, можуть скоротити податкові надходження.

Італійські підприємства зараз зобов'язані приймати електронні платежі для транзакцій будь-якої вартості й можуть бути оштрафовані на суму не менш як 30 євро за відмову. Це дуже не подобається власникам малого бізнесу.

Раніше Мелоні стверджувала, що низькі ліміти на операції з готівкою в Італії ставлять її країну в невигідне становище, порівнюючи з іншими європейськими країнами, багато з яких взагалі не встановлюють обмежень на використання готівки. Вона також відкинула ідею, що ширше використання готівки дозволяє й заохочує ухилення від сплати податків.

«Чим більше я можу законно використовувати готівку, тим менше мені доведеться ухилятися від її використання», — сказала вона.

Тим часом у рамках своїх власних зусиль щодо боротьби з відмиванням грошей Рада ЄС нещодавно запропонувала, щоб блок встановив стелю операцій з готівкою в розмірі 10 тис. євро, але цього ще не зроблено.

Після цієї пропозиції міністр інфраструктури Італії Маттео Сальвіні зазначив, що Рада ЄС «підтвердила свободу використання своїх грошей на свій розсуд».

В Італії один із найнижчих показників електронних платежів у ЄС, хоча їхнє використання зросло на 22% у першій половині 2022 року проти такого самого періоду торік. Середній розмір цифрової транзакції в Італії становить 47 євро.

Подякувати 🎉