Facebook Pixel

Підвищення цін на опалення та гарячу воду в Києві: тариф і як заощадити

Автор

Влада Києва ухвалила рішення ввести авансовий платіж за опалення. Водночас ціни на комунальні послуги, зокрема, тепло та гарячу воду, зростуть через підвищення цін на газ, а в літніх платіжках киян з'явиться новий рядок — аванс за опалення.

Про це повідомив на пресбрифінгу Київської міської держадміністрації (КМДА) директор структурного підрозділу «Енергозбут» КП «Київтеплоенерго» Костянтин Лопатін.

Він розповів, що цей платіж є необов'язковим і повністю добровільним. Формується авансовий платіж як середньозважений по місту. Вартість опалення в ньому складе приблизно 10 грн за квадратний метр.

Заступник голови КМДА Петро Пантелєєв на брифінгу нагадав, що така практика в Києві вже була, коли платіжки за опалення рівномірно розподілялися на весь рік. За його словами, такий підхід дасть змогу розподілити фінансове навантаження на споживачів, оскільки з підвищенням цін на газ воно лише збільшиться. Також нова опція дозволить вчасно розпочати опалювальний сезон.

Ціни на газ для споживачів у Києві в середньому зросли на 15%, плата за розподіл — на 10%. Загальна заборгованість киян за послуги опалення та гарячої води на 1 липня становила 2,06 і 1,52 млрд грн відповідно.

Контекст. Кабмін спрогнозував істотне зростання тарифів на комунальні послуги в найближчі чотири роки. Найбільше вони зростуть у 2021 році, у 2022-2024 роках швидкість збільшення тарифів знизиться.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉