Facebook Pixel

Світові виробники вина повідомили про зростання відпускних цін щонайменше на 10%

Імпортери вина в межах закупівельних переговорів на наступний рік отримали повідомлення постачальників про зростання вартості продукції. Переважно ціни зросли на 20 – 25%, а мінімальне підвищення становить 10%. Таку інформацію наводить агентство РБК.

Головна причина зростання цін — «критично поганий урожай» винограду. Про це йдеться у звіті Міжнародної організації з виноградарства та виноробства (OIV).

За її даними, у 2021 році світовий обсяг виробництва вина знизиться на 4%, до 247,1 — 253,5 млн гектолітрів (mhl). Проти середніх значень виробництва за останні 20 років падіння становитиме 7%. Обсяг виробництва вина в 2021 році можна вважати помітно низьким, він наблизиться до історично найнижчого рівня, що спостерігався чотири роки тому. У 2017 році у світі було вироблено 248 млн гектолітрів вина.

Світове виробництво вина

mirovoe-proizvodstvo-vina.jpg

Очікується, що найбільше зниження виробництва буде в країнах Європи – у річному вимірі воно становитиме 13%, до 145 млн гектолітрів. Виноградарів підвели погані погодні умови, які торкнулися й трьох найбільших країн-виробників: Італії, Іспанії та Франції (на них припадає 45% світового виробництва вина).

Виробництво вина в країнах ЄС

proizvodstvo-vina-v-stranakh-es.jpg

Через заморозки пізньої весни постраждали врожаї в Новій Зеландії, там обсяг виготовленого вина в 2021 році знизиться на 19%, до 2,7 млн гектолітрів. Нова Зеландія стала єдиною країною Південної півкулі, що зменшила виробництво.

Виробництво вина в країнах Північної півкулі поза ЄС (зокрема в Україні)

proizvodstvo-vina-v-stranakh-severnogo-polushariya-vne-es.jpg

Серед великих країн – виробників вина в ЄС урожай, який перевищує показники 2020 року, показують Німеччина (зростання на 4%), Португалія (1%), Румунія (37%) та Угорщина (6%).

У США виробництво вина в 2021 році очікується обсягом 24,1 млн гектолітрів, що вище на 6% показника 2020 року, коли на заході країни вирували найсильніші пожежі. Проте через літню посуху в деяких виноробних регіонах США обсяги нинішнього року нижчі на 3% за середній п'ятирічний рівень виробництва.

Виробництво вина в країнах Південної півкулі

proizvodstvo-vina-v-stranakh-yuzhnogo-polushariya.jpg

Поганий урожай не є єдиною причиною підвищення вартості вина, про яку заявляють постачальники. Вони також говорять про зростання вартості пакувальних матеріалів. Ціни на пробку, гвинтові ковпачки зросли до 60%, на етикетки – до 50%, скло – до 20%, картон – до 80%. Зростання логістичних витрат на європейських маршрутах сягає 200%, вартість контейнерної логістики зросла втричі.

Динаміка цін на алкоголь українського виробництва

За даними Держстату, індекс цін виробників (КВЕД розділ 11) у листопаді 2021 року проти грудня-2020 становив 108,6%.

Цей розділ включає виробництво безалкогольних напоїв і мінеральних вод, виробництво алкогольних напоїв, переважно методом ферментації, пива й вина, а також виробництво дистильованих алкогольних напоїв.

Зміна споживчих цін у листопаді-2021 до грудня-2020 в категорії продуктів «алкогольні напої та тютюнові вироби» становила 9,2%.

Даних окремо для української виноробної продукції Держстат не оприлюднює.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉