«Слуги народу» подали законопроєкт про продовження мораторію на землю

Перший заступник голови Ради Руслан Стефанчук, нардеп Олександр Дубинський (у центрі) і голова Ради Дмитро Разумков. Фото: УНІАН

Нардеп Олександр Дубінський від фракції «Слуга народу» подав до Верховної Ради законопроєкт про продовження мораторію на продаж сільгоспземлі. Про це він сам повідомив на своїй Facebook-сторінці.

«Я з колегами подав законопроект про продовження мораторію на продаж с/г землі! До проведення референдуму! Проголосувати його — зняти напругу з вулиці та припинити непотрібне протистояння!»

Олександр Дубінський

народний депутат із фракції «Слуга народу»

Контекст. Верховна Рада вже проголосувала в першому читанні за альтернативний урядовому законопроєкт №2178-10 — його подали депутати від «Слуги народу». Він передбачає скасування з 1 жовтня 2020 року заборони на продаж сільгоспземлі будь-якої власності. Втім, ухвалений законопроєкт дозволяє купувати землю лише українським громадянам та компаніям. Заборона для іноземців буде діяти до 2024 року. Виняток передбачили тільки для агрокомпаній, які зареєстровані в Україні понад трьох років і в яких було оформлено право оренди або емфітевзису (право користування чужою земельною ділянкою) до відкриття ринку.

Перед голосуванням президент Володимир Зеленський заявляв, що іноземці та компанії-нерезиденти зможуть купувати українську землю лише після згоди на це українців за підсумками референдуму.

Ще однією проблемою є питання концентрації сільгоспземлі в одних руках. Зараз влада розглядає ймовірність зменшення цього ліміту з 200 тис. га (в проголосованому в першому читанні законопроєкті №2178-10) до 50 тис. га, заявляв глава Верховної Ради Дмитро Разумков. Радник прем'єр-міністра з економічних питань Олексій Мушак називав ще більш консервативні цифри — 5-50 тис. га.

Нещодавно голова парламентської фракції «Слуга народу» Давид Арахамія взагалі висловив сумніви щодо прийняття закону про запуск ринку землі до кінця цього року. За його даними, до законопроєкту внесуть близько 6 тис. правок – парламент планує розглянути їх цього місяця.

Читати на The Page