Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Рrozorro автоматично виставила «Електронмаш» на повторний аукціон за зниженою ціною. У ФДМ пояснили, що трапилося

Рrozorro вирішила самовільно продати «Електронмаш». Фото: dengi.informator.ua

Рrozorro вирішила самовільно продати «Електронмаш». Фото: dengi.informator.ua

Повідомлення про повторний аукціон державного підприємства «Електронмаш» автоматично згенерувала система Рrozorro, проте його скасували. Нове повідомлення з коректними умовами аукціону буде розміщено пізніше.

«Держава отримає сплачений гарантійний внесок у розмірі понад 6,7 млн грн, а «Електронмаш» буде виставлений на повторний онлайн-аукціон з повною стартовою ціною у розмірі 66,7 млн грн. Несумлінний учасник, який не виконав зобов'язання підписати договір, не буде допущений до повторного аукціону», — повідомили у ФДМ.

За даними ФДМ, з початку 2021 року держава вже отримала понад 41 млн грн від гарантійних внесків. З урахуванням гарантійного внеску від аукціону «Електронмаш» цей показник становитиме 48 млн грн.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Нагадаємо, що на сайті Рrozorro.sale з'явилася інформація, що «Електронмаш» спробують продати на повторному аукціоні 14 січня 2022 року зі стартовою ціною 33,3 млн грн, хоча під час перших торгів починали з 66,7 млн грн.

Історія першого продажу

У листопаді цього року Фонд держмайна повідомив, що «Електронмаш», легендарне радянське виробництво комп'ютерів, було продано за рекордні 970 млн грн і 1 копійку. Таку пропозицію зробила нікому не відома компанія «ЛОРТЕН ГРУП».

Підписуйтесь на нас в Google News!

За словами Дмитра Сенніченка, голови Фонду держмайна України, покупець міг спеціально створити юрособу під цю угоду. Про це він заявив інформаційному агентству «Інтерфакс-Україна».

«Навіть у менш ризикованих юрисдикціях створюють SPV (special purpose vehicle — компанія для досягнення короткострокової мети – The Page) спеціально для інвестування… У будь-якому разі всі дають заставу 10% стартової ціни (це 66,741 млн грн). На підписання договору переможець має 30 днів і ще 30 днів на оплату коштів після підписання договору», — сказав Сенніченко.

«ЛОРТЕН ГРУП» мала підписати договір купівлі-продажу до 13 грудня. Але вона цього не зробила, тож регіональне відділення ФДМ у Києві оголосило новий аукціон.

Що таке «Електронмаш»

Територія радянського IT-гіганта вигідно розташована біля Окружної дороги, ділянка є ласим шматком у Києві площею 13,76 га. Окрім землі, на торги виставили корпуси заводу, склади, котельні, їдальню, базу відпочинку в Чернігівській області та ділянку у Васильківському районі Київської області.

Серед рухомого майна виставлено 32 автомобілі (легкові, вантажні автомобілі та спецтехніка). Усього 110,7 тис. кв. м нерухомості та понад 200 тис. кв. м ділянок.

ДП «Електронмаш» (раніше – Державне науково-виробниче підприємство «Електронмаш») створено на базі заводу електронних обчислювальних та керівних машин «Радіоприлад».

З 1965 року забезпечував Радянський Союз обчислювальною технікою. Зараз завод займається виробництвом електродвигунів, генераторів і трансформаторів.

Коментарі

Всі новини