Прогноз курсу долара, євро та рубля з 15 до 31 травня 2021. Фото: УНІАН
З початку травня гривня продемонструвала помірну ревальвацію. Так, національна валюта зміцнилася на 13 копійок — до 27,62 грн щодо долара та на 27 копійок — до 33,37 грн щодо євро.
Про те, що буде з курсом гривні, долара, євро та рубля до кінця травня, які тенденції варто очікувати, а також про те, що впливатиме на валюти та чи варто їх купувати цього місяця, — у матеріалі The Page.
Прогноз курсу долара до кінця травня й що на нього впливатиме
Курс долара на міжбанку лише почав плавно знижуватися. Так, керуючий партнер компанії «Атлант Фінанс» Юрій Нетесаний прогнозує, що вже наступного тижня варто очікувати котирувань на рівні 27,5 грн за долар. За його словами, усе залежатиме від стратегії та дій Національного банку: гривня або посилюватиметься (буде нижчою за зазначений рівень), або регулятор купуватиме надлишок валютної пропозиції на такому рівні.
Однак НБУ все-таки штучно не стримуватиме курс, купуючи надлишкову пропозицію валюти, оскільки в липні — серпні цього року очікуються надходження до резервів $2,73 млрд від Міжнародного валютного фонду в межах розподілу $650 млрд спеціальних прав запозичення, пояснюють експерти Ukraine Economic Outlook.
До кінця року регулятор зведе до мінімуму обсяги викупу валюти з ринку й спрямує запас емісії в розмірі 90-100 млрд грн на рефінансування банків, щоб пізніше профінансувати дефіцит бюджету. Такі дії додатково підтримають гривню до кінця року: Мінфін продовжить заміщення валютних ОВДП гривневими, обмежуючи в такий спосіб попит банків на валюту.
Нетесаний також зазначає такі чинники впливу на валюту:
- початок періоду бюджетних платежів, що посилить гривню. В експортерів немає запасу гривневої ліквідності для фінансування розрахунків із державою, тому вже найближчими днями багато хто почне готуватися до сплати податкових зобов’язань і поступово накопичувати для цього гривню;
- позитивно впливатиме на котирування також сезонний чинник зміцнення національної валюти;
- серед покупців валюти варто очікувати нерезидентів, а саме дочок іноземних компаній, які виплачують дивіденди за підсумками 2020 року, та державні банки, які й далі купуватимуть валюту для придбання вакцини проти COVID-19.
Водночас аналітик інвесткомпанії Concorde Capital Євгенія Ахтирко не очікує істотного збільшення попиту на валюту, оскільки досить великі обсяги експорту, які спостерігаються останнім часом, забезпечують достатню пропозицію валюти на ринку.
«Найімовірніше, у травні триватиме тренд повільної ревальвації, який відновився наприкінці квітня. Імовірно, у травні курс зафіксується в коридорі 27,6 — 27,7 грн за долар», — погоджується з експертами Ахтирко.
А от Нетесаний прогнозує, що у вузькому коридорі курс гривні варто очікувати в межах 27,4 — 27,7 грн за долар, а в широкому — 27,3 — 27,8 грн. Тим часом в Ukraine Economic Outlook вважають, що до кінця травня долар продовжить падіння до 27,5 грн, а незначний профіцит валюти, який збережеться на ринку в травні, підтримає зміцнення гривні до 27,5 — 27,6 грн за долар.
Прогноз курсу євро та рубля до кінця травня
Традиційно курс євро залежатиме від ситуації на міжнародному валютному ринку та від котирувань євро/долар на ньому. За словами Нетесаного, у вузькому коридорі євро в травні варто очікувати в діапазоні 1,20 — 1,22 долара за один євро, а в широкому — 1,19 — 1,23. Співвідношення пари євро/гривня у вузькому коридорі становитиме 32,5 — 33,5, а в широкому — 32 — 34 грн за євро відповідно.
Щодо рубля, то з-поміж економічних чинників на курс рубля впливатимуть ціни на нафту та газ на світових ринках, які, за прогнозами «Атлант Фінанс», зростатимуть на тлі поступового поновлення попиту через відновлення економіки більшості країн.
«Наразі ціна нафти перебуває в діапазоні $67-68 за барель марки Brent, але впродовж найближчого місця варто очікувати подальшого зростання до $70. Оскільки рубль — це сировинна валюта, то у вузькому коридорі її варто очікувати на рівні 0,37 — 0,38, а в широкому — 0,36 — 0,39 грн».
Юрій Нетесаний
Партнер «Атлант-Фінанс»
Поради щодо купівлі долара і євро в травні 2021 року
Зміцнення курсу триватиме ще певний час, тому купувати долари для короткострокових заощаджень може бути невигідно, вважає Ахтирко. А Нетесаний говорить, що оптимального курсу для придбання валюти в травні не буде. Хоча можна розглядати купівлю долара нижче за 27,5 грн, проте цікавішою може стати купівля на рівні 27 грн, чого варто очікувати ближче до серпня.