Facebook Pixel

Плюс 1700 МВт: стійкість української енергосистеми зросла

Процес синхронізації української та європейської енергосистем завершено, повідомив керівник «Укренерго» Володимир Кудрицький. Фактично це означає об'єднання систем.

Напередодні системні оператори континентальної Європи визнали, що українська енергосистема повністю відповідає технічним вимогам ЕNTSO-E, оскільки «Укренерго» виконало ключові технічні заходи, необхідні для постійної синхронізації української та європейської енергосистем.

Крім того, ENTSO-E збільшило на 500 МВт технічну можливість імпорту електроенергії з Європи до України та Молдови – до 1700 МВт. «Це істотний внесок у стійкість нашої енергосистеми під час холодів та можливих атак противника на енергетичні об'єкти», – написав Кудрицький.

Процес синхронізації української та європейської енергосистем

Процес синхронізації української та європейської енергосистем

У березні 2022 року Україна негайно приєдналися до європейської енергосистеми. Для того, щоб перейти з екстреної на постійну синхронну роботу з ENTSO-E, «Укренерго» мало завершити виконання всіх технічних умов, про які домовлялися ще у 2017 році.

«Сьогоднішнє рішення ENTSO-E – найкраща відповідь на питання про радянський технічний бекграунд української енергосистеми, який начебто робить її несхожою на європейські. Воно також назавжди ставить крапку у питанні: чи відповідає енергосистема нашої країни європейським енергетичним стандартам», – заявив Кудрицький.

Він додав, що попереду – розвиток спільної системи енергетичної безпеки та створення єдиного з Європою ринку електричної енергії.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉