Facebook Pixel

Україна очікує на приєднання до ENTSO-E протягом тижня — Міненерго

Процес синхронізації української енергетичної системи з енергосистемою континентальної Європи ENTSO-E знаходиться на завершальній стадії та очікується протягом тижня.

Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко, повідомляє прес-служба Міненерго.

«Наразі закінчується технічна підготовка синхронізації. Вона має завершитись у найближчі кілька днів. Ми очікуємо, що найближчого тижня має відбутися наше приєднання», — зазначив міністр.

Галущенко зазначив, що Україна впевнено зміцнює свою енергетичну незалежність. Міністр висловив сподівання, що Європа піде стопами України і відмовиться, зокрема, від постачання природного газу з РФ.

«Ми попереджали, що Росія використовує газ як зброю. І ось сьогодні ця зброя вже на наших вулицях... Європейці просто мають ухвалити рішення. Вони просто мають відмовитися від закупівлі російського газу та нафти. Можливості для диверсифікації є», — додав він.

Глава Міненерго наголосив, що європейські країни мають у своїй політиці керуватися новими реаліями. Нова епоха настала 24 лютого і застала світ зненацька, коли Росія здійснила військове вторгнення на територію України.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉